| sabin89 a răspuns:

E o vorba...seaca, dupa parerea mea. A zis si el ceva sa para interesant. Cum sa te feresti? Asta ar insemna sa te feresti de cateva milliarde de oameni. Adica sa devii pustnic. Daca zicea: fii liber cugetator, fereste-te de fanatismul religios...era altceva.

| Doub a răspuns:

Uau. Ce citat "inteligent". Incredibil! Dar, spune Inferno, de ce ar trebui sa te feresti de "omul al carui dumnezeu este in ceruri"?

| Inferno explică (pentru Doub):

Asta sa-l intrebi pe George Bernanrd, la inviere.

| Doub a răspuns (pentru Inferno):

O sa-l intreb si pe el, dar deocamdata te-am intrebat pe tine. Ti se pare prea greu sa raspunzi?

| Jardelin a răspuns:

Foarte bine a zis! Eu recomand tuturor ca atunci cind au nevoie de ingrijire medicala, sa refuze ajutorul de la medicii care cred in Dumnezeu si le este frica de El, si sa accepte asistență medicală numai de la infirmiere si asistente care nu au nici un Dumnezeu!

| Doub a răspuns (pentru Jardelin):

laughing.Bine spus!

| sabin89 a răspuns (pentru Doub):

Sunt si medici care nu cred in Dumnezeu, care isi fac bine meseria. De ce ar trebui sa apeleze doar la asistente si infirmiere?

| Doub a răspuns (pentru sabin89):

Mno,foarte bine. Atunci sa apeleze la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles ironia citatului. Insa este o idiotenie.