| remus1007 a întrebat:

Clash of the titans: zeii se hranesc cu rugaciunile oamenilor. intrebare: daca n-ar mai exista oameni, ar mai exista zei, dumnezei si alte variabile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai prost decat prostul.asa imi trebuie, doar este scris in biblie; vai celui ce merge la sfatul nebunilor, caci este mai nebun decat ei.

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum sunt doar rodul imaginaţiei umane, nu.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu a creat omul de bunăvoie și nu are nevoie de nimic de la oameni. În schimb noi avem nevoie de ajutorul lui.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baiete, si capra, inainte de a se culca isi face cruce cu piciorul pe pamant.asa-i ca nu ai vazut niciodata? si ca ai o explicatie stiintifica? sant sigur.Tu uiti o chestie simpla, Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii.

| BogdantheDreamer a răspuns:

E clar. Imaginatia ta este greu incercata de filmele Sf.
Intreaba producatorul filmului!
Raspunsuri biblice nu vei primi oricum, ar fi un raspuns mult prea bun, pentru o intrebare foarte proasta.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns (pentru remus1007):

Pai intrebarea ta e prietene imbecila. Habar nu ai pe ce lume traiesti. Inainte de facerea omului(Geneza) Dumnezeu exista si nu se hranea cu nici o rugaciune. Deci Dumnezeu a existat inaintea omului, poate exista si dupa sfarsitul acestuia. Te rog nu mai posta intrebari atat de banale, bazate pe imaginatia producatorilor de la Hollywood.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns (pentru remus1007):

Nu este fanatism Remus.Ti-am spus Geneza :
1. La început a făcut Dumnezeu cerul şi pământul.
2. Şi pământul era netocmit şi gol. Întuneric era deasupra adâncului şi Duhul lui Dumnezeu Se purta pe deasupra apelor.

Omul a fost creat in ziua a 5-a creatiei potrivit Bibliei. Tot Biblia mai spune si ca doar 8 oamenii au supravietuit potopului biblic.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns (pentru remus1007):

hee hee E ultima replica, nu am cu cine discuta.
Eu iti relatez fapte atestate si pastrate timp de 2000 de anii. Si tu ce argumente imi dai? Filme cu zei? Pacat! Poti mai mult! Succes si tot respectul!

Răspuns utilizator avertizat