| Antipaticu a întrebat:

Copii, feriti-va de ema
ea spune ca e credincioasa insa e foarte sireata
Isus a transformat apa in vin la nunta din Cana
Isus a folosit vinul, ca sa-l transforme in Sangele Sau Preasfant
ema zice ca nu e vin ci must, insa in Biblie e vorba de vin si nu de must
deci feriti-va de ea

Răspuns Câştigător
| ElGreco a răspuns:

Mama noastră... A tuturor celor de pe TPU. Iubeşte-o, fiule!

57 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu doar am presupus ca daca era facut din apa, era fara alcool.Nu am dat cu parul.

Răspuns utilizator avertizat
| nosferatu15 a răspuns (pentru EmaS):

Nu te mai obosi sa ii dai explicatiioh go on

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns (pentru EmaS):

Dale pace ca o intrat dracu în ei!

| EmaS a răspuns (pentru lifeForJesus):

Am observat.De fapt eu cred ca el este stapanul lor.Dar ceea ce ma bucura este ca sunt mai multi care sunt de partea Domnului.Binele triumfa intotdeauna.

| monstrulet a răspuns (pentru EmaS):

In filme poate.

| lifeForJesus a răspuns:

Domnul Isus sa aibă mila și de tine ca ești tare agitat sau poate a intrat un duh rău în tine?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lifeForJesus):

Da a intrat dracu in el danseaza pe manele

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteWolf7 a răspuns (pentru lifeForJesus):

Tu esti vreun sectant da-la? Ceva gen "martorii lui Iehova"?

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns:

Ea e obsedata tu esti prost...
@newlife Ce faci tata...vai de viata ta daca continui asarolling on the floor

| lifeForJesus a răspuns (pentru DorelSudoru):

Vai de viata mea a fost pana l-am întâlnit pe Isus Hristos.
Bineînțeles ca țu n-ai cum sa înțelegi...pentru ca nu -l cunoști!
Have nice day! happy

| dana85 a răspuns:

Nu se glumeste pe asemenea subiecte si nu cred ca trebuie sa ne jignim, este loc sub soare pentru fiecare.

Răspuns utilizator avertizat
| nosferatu15 a răspuns:

Bai, ai vrea tu sa ai inteligenta Emei, dar tu nu esti decat un incult care nu are ce sa faca decat sa stabileasca in ce a transformat Iisus apa pana la urma. Aste-as lucruri minore, putin conteaza daca a transformat-o in must, in vin, in suc etc. atat timp cat El a vrut sa Ii fie cunoscuta puterea. Cauta-ti o viata, banaluleoh go on

Răspuns utilizator avertizat
| nosferatu15 a răspuns (pentru Antipaticu):

Tu nu faci diferenta nici intre sexe, distrusulewinking.
Vaai, ce gresealarolling eyes; se crapa pamantul sub tine, mai tacioh go on

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu fi asa rau man fata aia de 15 ani poate fi nevasta ta peste ani ce va zice copii tai / tati ziceai ca mama era in caldurii la 15 ani veau si eu sa fiu

| nosferatu15 a răspuns (pentru Antipaticu):

Bai retardatule, eu nu sunt fetita nici femeie, sunt de sex masculin bai ignorant prostalau ce esti. Taranii ca tine nu au ce cauta pe un site ca acesta mai ales sa-si bata joc de o femeie care chiar stie ce spune, analfabetuletongue

Răspuns utilizator avertizat
| nosferatu15 a răspuns (pentru Antipaticu):

Putea sa o transforme si in milkshake, cui ii pasa, scopul era sa demonstreze lumii ca El este Mesia, prin aceasta prima minune, asta era inceputul Lui.

| nosferatu15 a răspuns:

Stii ceva, nu te mai baga in seama pentru ca nu e treaba ta, ce, sa ma las umilit? Tu n-ai fi procedat la fel?

Răspuns utilizator avertizat
| nosferatu15 a răspuns (pentru Antipaticu):

Ce treaba ma? Tu iti dai seama ce vorbesti acolo? Te rog frumos sa nu mai comentezi nimic ca deja mi s-a acrit de voi si felul in care judecati pe altii; va uitati la paiul din ochiul altuia si nu va dati seama de barna din ochiul vostru. Nu spun, si eu am greseli dar nu prea imi sta in fire sa-i judec pe altii doar din cauza unei mici greseli, neinsemnate. La revedere...

| RockaruL a răspuns:

De fapt era o Vodkă.

| BUBULINA a răspuns:

Ai probleme?

| BUBULINA a răspuns:

Nu stiu cine se ascunde in spatele monitorului,probabil un copil, probabil un adult cu minte de copil happy asta sa nu fiu rautacioasa si sa zic cu probleme psihice
eu zic sa iti vezi de treaba ta si de viata ta, nu te lega de persoane care le nu cunosti

| BUBULINA a răspuns:

Judeci omul si nici macar nu-l cunosti,dar gresesti enorm, o sa ai de pierdut in viata cu acuzatiile astea ca esti rautacios si nu sti ce e in sufletul unu-i om
Tu nu iti dai seama cat gresesti,pentru ca nu stai sa vezi si ca imediat dai cu piciorul si nu sti cine sta in piciorul tau si daca nu te uiti poti arunca un bulgare de aur,data viitoare uita-te in ce dai cu piciorul
si daca e bolovan da cu piciorul,dar poate sa fie ceva valoros...
in viata nu trebuie sa te iei dupa aparente pentru ca risti sa pierzi totul
in viata trebuie sa patrunzi mai mult decat altii, ca asta face diferenta intre oamenii
toti vad albastru dar putini inteleg marea
multi vad oamenii dar putini ii inteleg si ii simt si ii ajuta
pentru ca se gandesc numai la ei, asa e in ziua de azi
ca supararea nu face decat sa indeparteze oamenii...

| NoNameJunior a răspuns:

Must?! zau? Isus a transformat apa in vin! oricine stie asa ceva.
Ema nu stiu ce a patit.adica de la un timp raspunde numai cu citate Biblice sau se enerveaza foarte tare daca cineva spune ca nu e adevarat ce zice, si ne spune tot felul de minciuni! inainte nu era asa! dar acum...
da, ai dreptate.in Biblie spune de vin.

| KirigayaKirito a răspuns:

Chiar nu inteleg.tu nu ai ce face? Adica e un lucru banal.si dc sa ne ferim de ea? Ca a gresit.sau poate ca nu! Ai fost tu de fata sa vezi daca e must sau vin?straight faceParerea mea e ca exagerezi! Sper sa va impacati si toate cele bune! Si nu mai tineti site-ul ocupat cu astfel de afirmatii! pup kiss

| DuddăBântuită a răspuns:

rolling on the floor)) Doamne. Ema e o super persoana, de ce sa ne ferim de ea? Ar putea sa ne fie un model in viatawinking Hai. acum dati stupid yawn

Răspuns utilizator avertizat
| DuddăBântuită a răspuns (pentru Antipaticu):

Ok, sa zicem ca spune. Nu toata lumea spune adevarul. Nu toata lumea stie tot. Nici nu avem dovezi clare ca exista Dumnezeu. Dar unora le place sa creada... Lasa.i in basmul lor acolo happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuddăBântuită):

Tu esti bantuita?

| DuddăBântuită a răspuns (pentru anonim_4396):

Da big grin da ma gandesc de ceva timp la ceva... de ce? thinking imi raspunzi tu? Pe pardon... dumneavoastra, prea marite ray happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuddăBântuită):

La ce te gandesti la o noapte in doi?

| DuddăBântuită a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu,nu ca e pacat si se supara Doamne, Doamne happy ( rolling on the floor)) )

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuddăBântuită):

Ne casatorim daca doresti te iau de nevasta tu esti in avatar?

| DuddăBântuită a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu sunt eu laughing tzeapaa

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuddăBântuită):

Esti fertila?

| DuddăBântuită a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai vrei si copii acum laughing

| Zom a răspuns:

Cine ii ema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las ca si mustul e bun eu nu beau alcool asa ca mai bine fara ambele decat un paharel e fb dupa mancare da nu cu butoiul ca porcul

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu fi asa rau ea ne iubeste pe toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg ce ai cu ea. Este o persoana credincioasa, ca multe altele.

| zuzu a răspuns:

Cine mai e si Ema?

| zuzu a răspuns (pentru ElGreco):

Fiico.Dar fie happy Daca spui tuwinking

| ElGreco a răspuns (pentru zuzu):

Mama noastră... A tuturor celor de pe TPU. Iubeşte-o, fiule!

| cristiedge a răspuns:

Poftim? Si e Iisus nu Isus.

Răspuns utilizator avertizat