| GigelVecinuDeLa3 a întrebat:

Copiii avortati au pacatul stramosesc?

Răspuns Câştigător
| Gabica a răspuns:

Am citit odata un articol legat de chesti asta, nu mai stiu unde.Ce am inteles de acolo este ca si ei au pacatul stramosesc, dar nu ajung in iad, ci sufletul lor rataceste intre cele 2 lumi...Era un artico, de SF, dar de ce nu ar avea si putin adevar in el?

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Da, de aceea cica ar ajunge in iad.

| LegionarulRoman a răspuns:

Copii avortati vor ramane mereu in mintea femei, ca o naluca (marturii ale femeilor).

| AlexeHellsing a răspuns:

Cu toții avem păcatul strămoșesc.

| andreiboss31 a răspuns:

Copiii cu pacatul stramosec nu ajung in iad si ratecesc pe pamant.