| martzian a întrebat:

Credeți că ar trebui să mai răspundem întrebărilor puse în mod nesincer sau, ca să înțeleagă autohtonii, la mișto? Ca și creștini avem datoria să vestim Evanghelia nu să insistăm împotriva voinței celor din jur.
Vă rog cu toată seriozitatea să nu răspundeți dacă nu sunteți, într-o formă sau alta, credincios. Sunt foarte serios în a da "ignore" în masă pentru orice răspuns de prost gust sau pentru insulte.
„Să nu daţi câinilor lucrurile sfinte şi să nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare şi să se întoarcă să vă rupă." (Matei 7:6).
"Şi, dacă în vreun loc nu vă vor primi şi nu vă vor asculta, să plecaţi de acolo şi să scuturaţi îndată praful de sub picioarele voastre, ca mărturie pentru ei. Adevărat vă spun că, în ziua judecăţii, va fi mai uşor pentru pământul Sodomei şi Gomorei decât pentru cetatea aceea." (Marcu 6:11)

36 răspunsuri:
| martzian explică (pentru fllu07):

Ce "o fost dura" in comentariul bietului om?

| martzian explică (pentru fllu07):

PS: tu ai urmarit la ce raspundea el, sau te-ai pus prosteste sa critici toate postarile celor care nu sunt de acord cu aberatiile martorilor?

| fllu07 a răspuns (pentru martzian):

Normal. nu predici, si prin urmare te scoti cum poti laughing

| fllu07 a răspuns (pentru GroparuVesel):

Caracterizarea ce ti-o facut-o si care ti se potriveste ca o manusa pe mana,

| fllu07 a răspuns (pentru martzian):

Nu m-am pus sa critic. ciar am citit. serios. eu respect pe toti, fiecare are dreptul la un punct de vedere, chiar daca este diferit de al meu. si chiar il respect. vezi ca aberatii sunt ale tale, nu ale melelaughing
de ex faptul ca Isus este Dumnezeu intrupat.

| martzian explică (pentru fllu07):

Problema nu este ca critici, ci ca "ciar" nu spui nimic atunci cand incerci sa o faci. laughing

"de ex faptul ca Isus este Dumnezeu intrupat." - Asta este pretentia Lui, nu a mea. Eu doar il cred pe cuvant.