| AddaSunnii a întrebat:

Credeți că dacă fetele se aranjează (în sensul de coafat, manichiură, rimel, din astea.) păcătuiesc în fața Domnului?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu este un pacat, trebuie sa te intretii sa te aranjezi. Machiajul transmite un anumit mesaj despre personalitatea ta, ai grija sa nu fie de prost gust.

| Angel0 a răspuns:

Nu, daca inca pot fi recunoscute de parinti.

| doctorandus a răspuns:

Daca e pacat depinde daca esti pocaita sau ortodoxa. Pocaitii care urmeaza strict Biblia zic ca femeile n-au voie sa-si aranjeze parul din considerente estetice, deoarece Pavel le-a interzis asta.

| doctorandus a răspuns:

Ce multe femei ai "flatat" la faza asta! Ai gura prea spurcata pentru a te numi pocait.

| doctorandus a răspuns:

Luati exemplu de la pocaitul asta, cate milioane de femei a jignit cu un singur mesaj. La voi la biserica nu va invata sa vorbiti in mod civilizat?

| doctorandus a răspuns:

Da, mai, stai jos. In numele adevarului hristic ti-ai calca in picioare parintii si copiii, ca sa nu mai vorbim de normele comportarii civilizate.

| Dandanache a răspuns:

Cata intelepciune! Esti mai luminat ca un preot, cum stii tu vrerea Celui de sus.

| Încrucişătorul a răspuns:

In principiu nu dar de ce s-au gasit sa-l corecteze?!

| AddaSunnii explică:

Nuu, nu mă refer că am 3 straturi de fond de ten si 20 de kg de fixativ în păr..de exemplu, sunt pasionată de manichiură, mereu îmi desenez chestii pe unghii și mă simt bine făcând asta.îmi place să mă rimelez, dar doar atât. urăsc rujul și fondul de ten.și nici fardul cu creionul nu mă prea pasionează. părul nu mi-l fac nu știu cum, de exemplu îl întind puțin cu feonul sau îl pun pe moațe.e păcat să fac lucrurile astea?

| AddaSunnii explică:

Și sincer, chiar nu fac asta să atrag atenția.fac asta doar pentru mine, că mă simt bine.e un timp pe care mi-l acord..nu vrea să se uite băieții după mine, nicidecum, nu-mi plac lucrurile astea.și nici să mă invidieze alte fete, chiar nu caut așa ceva.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AddaSunnii):

Nu e pacat, stai linistita, faceam misto de persoanele de care ziceam. Bravo tie ca esti cum esti la varsta ta. happy

| AddaSunnii explică (pentru Mădă0611):

Îți mulțumesc :*

| spookydrums a răspuns:

Apropo de femei machiate si intelepte in acelasi timp (bine, poate nu in felul in care ai prefera tu), cunosc foarte multe. Daca intri in contact cu toate pitipoancele, normal ca n-ai cu cine discuta.

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca vor sa ispiteasca barbatii. Ispita vine prin diavooool, buhuhu, deci fetele/femeile care se dau crestine si se aranjeaza (ca) pentru agatat sunt posedate, conform crestinismului, credinta lor laughing

Răspuns utilizator avertizat
| haryH a răspuns:

Daca tu consideri ca este un lucru rau atunci nu mai face asa ceva. Doar nu faci ceva ce cred ca este rau si iti poate face rau.

| uguugu a răspuns:

Mai da nu spune nimeni sa stea 24 din 24 in fata oglizii..sunt multe femei care au multe calitati sunt muncitoare bune la suflet credincioase da daca isi dau cu un ruj, rimel sau un dermatograf, daca poarta si ele o curea si o fusta la moda sau ceva de genu sau isi intind bretonu cu placa inainte sa mearga la serv sau in oras asta nu inseamna ca sunt stricate sau ca nu cred in Dumnezeu sau ca au ceva de ascuns doar isi pun in evidenta frumusetea si se ingrijesc ce e asa anormal in asta sau rau?

| uguugu a răspuns:

Am zis eu ceva de igiena? am spus ingrijire si faptul ca esti atent la modul in care arati inseamna ingrijirewinking

| IntraAfara a răspuns:

Pacatuirea in fata Domnului se face doar daca gresesti din punct de vedere moral sau fizic sau daca iti pierzi credinta.Deci eu zic ca daca te machiezi, coafezi si toate cele nu ai cum sa faci vreun pacat, doar te faci mai frumoasa.