| RAY a întrebat:

Credeti ca a fi curios de biblie este propagada anti crestina?

eu inteleg ca crestinilor nu le pasa de propia lor biblie ba mai mult o interpreteaza cum au chef dar iisus a spus sa fim mai buni, milostivi nu prosti

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Ba din contră. Biblia este ghidul creștinului.Toți creștinii ar trebui s-o citească și să se conformeze cu sfaturile date de „Dumnezeii" și „Sfinții " de acolo.Dar cum doxa spune ca trebuie să crezi nu să vezi, iese... creștinism după ureche, sau mai bine spus, creștinism rebel.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, după învățăturile din ea. Uite, o sectă creștină care chiar face asta, și din punctul meu de vedere toate sectele creștine din România ar trebui să-i urmeze exemplul, este cea a martorilor lui Iehova.
Atenție, eu mă refer la conduita creștină nu la dogme.

Răspuns utilizator avertizat
| DoctorWh0 a răspuns:

Asta îmi place la tine: generalizezi pe toți creștinii într-o singură categorie: ipocriți.
Îmi place că nu ești creștin, nu crezi in Isus, totuși de fiecare dată când nu îți convine răspunsul la un crestin, intri repede cu Isus și cu Biblia. Nu știu cum să îți zic, dar majoritatea creștinilor adevărați, care chiar treaies după principiile care Domnul Isus le-a zis, știu Biblia foarte bine, o cunosc destul de bine.
Mie mi se pare că tu asta nu înțelegi: că Biblia nu este o carte de povesti, care creștinii o citesc pentru că e singura carte permisă de pe lista, ci este un manual de instrucțiuni clare, precise și detaliate, care noi trebuie să îl consultam pentru a ști ce să facem în viața noastră. Că tu vorbesti de aia care se duc o data pe luna la preot la biserica și se spovedesc și știu doar cine e Isus, Maria, poate Iosif și Dumnezeu, dar nu știu de nimeni altcineva, de alți oameni importanți din Biblie, asta e alta treaba.

| RAY explică (pentru DoctorWh0):

Omule iar faci spam aiurea, raspunde libertatea de exprimare trebuie interzisa cand vorbim de religie?

| DoctorWh0 a răspuns (pentru RAY):

Ce spam aiurea? Nu ai zis tu ca nu trebuie interzisa interzisa cand vorbim de religie? Si cand am zis eu ca nu ai voie sa "te exprimi liber"? Vorbesti degeaba

| DoctorWh0 a răspuns (pentru RAY):

Si ce spam? E primul raspuns care l-am dat la intrebarea asta.

| RAY explică (pentru DoctorWh0):

Ai ignor, pentru
spam =raspunsuri aiurea
atac la persoana
jigniri
raspunsuri inutile
afirmati mincinoase cu si despre mine
tu numa crestin nu esti, adio