| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca biserica si crestinii ar trebui sa lupte impotriva LGBT? Am gasit acest clip al catolicilor din Polonia.
https://www.youtube.com/watch?v=mNg02F6FY_0

142 răspunsuri:
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

N-am nicio treaba, dar nu ma determina pe mine sa pretind ca esti femeie, nu vreau sau sa te integrez in sporturi feminine alte domenii ce nu tin de barbati. Daca armata mai era obligatorie crezi ca pe atunci aveau dreptul si libertatea sa spuna ca sunt fetite si sa se retraga? Cum ar fi sunat asta atunci?

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Suna de parca mi-ai reprosa ca ai dreptul sa fii un bananier. Sa fi femeie inseamna mai mult decat sa-ti pui doua perechi de sanii si o peruca. Nu ai dreptul, drepturile sunt o iluzie, iar eu nu vreau sa particip la iluzia ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Drepturile sunt iluzii? Cum se numeste cand te plimboi pe strada liber?"
Te plimbi pe strada, asa se numeste. Cand te plimbi pe strada "liber" se numeste fanteziewinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vezi Dani unde se ajunge? Daca nu-s de acord cu o boala mentala inseamna ca sunt extremist, ca nu-s deschis la minte.
Si trebuie sa pretind ceea ce zici tu ca esti? Nu inseamna ca distrugi imaginarul colectiv, perceptia oamenilor, perceptia realitatii insasi.
Cu ce esti mai bun fata de crestini cand si tu distorsionezi realitatea?

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am zis asta niciodata la modul cel mai serios. Femeia este egala cu barbatul si vice-versa, insa nu in toate domeniile de activitate. Si da, nu lasi persoanele sa faca ce vor, iar daca el vrea sa pretinda ca este femeie, bine, dar eu n-o voi face.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

O jignire, evident, dar eu am si dovada laughing.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mentala ca ma refer la mentalitatea lor, la perceptiile lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, tocmai am discutat asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

- Ca intervine in imaginarul colectiv, schimba perceptia oamenilor.
- Faptul ca incearca sa-ti controleze limbajul si il face mai soft.
- Faptul ca reduce definitia unei femei la o pereche de sani si o peruca.
Asta ar fi un punct de plecare.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Spune-mi care este dovada?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta e dovada sau cum?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Slab exemplu. Toate schimbarile pleaca de la o boala mentala si sunt facute de catre bisturiu si tratamente hormonale, destul de ok, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am zis asta si nici nu cred asta.