| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca biserica si crestinii ar trebui sa lupte impotriva LGBT? Am gasit acest clip al catolicilor din Polonia.
https://www.youtube.com/watch?v=mNg02F6FY_0

142 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Biserica TREBUIE sa lupte impotriva PACATULUI, nu a pacatosilor caci TOTI suntem pacatosi. Nu exista nici o diferenta ca PACATOS dintre un LGBT si un mincinos, pedeapsa este ACEIASI.

| anonim_4396 explică (pentru danut):

Bineinteles ca impotriva pacatului dar lucrurile devin mai "personale" la propriu cand zici de LGBT si o simpla minciuna ca fata era fata mare cand s-a cununat. Am dat un exemplu. O minciuna o spui acum si iti pare rau de ea, nu o mai repeti. Dar cand toata viata murdaresti patul conjugal cu tot felul de indivizi e o diferenta enorma de grad.

| anonimg a răspuns (pentru danut):

Acelasi lucru am vrut sa spun si eu: nu trebuie sa luptam impotriva oamenilor, ci impotriva modului lor de gandire. Lupta dintre Dumnezeu si Satana este ideologica, si la fel trebuie sa luptam si noi. Este o lupta de convingere.
"Caci noi n-avem de luptat impotriva carnii si sangelui, ci impotriva capeteniilor, impotriva domniilor, impotriva stapanitorilor intunericului acestui veac, impotriva duhurilor rautatii care sunt in locurile ceresti." (Efeseni.6:12)
(Nu pentru tine am scris aceste lucruri, ci pentru aceia care inca mai cred ca pocaitii lupta impotriva celor nepocaiti).

| Holiday a răspuns (pentru danut):

"Biserica TREBUIE sa lupte impotriva PACATULUI, nu a pacatosilor caci TOTI suntem pacatosi."

He, he. Daca altii zic ceva de povestile voatre tampite, voi de ce sariti atat de fund ca sunteti atacati voi si crestinismul? Noi doar sesizam prostia prostia si lipsa de logica a povestilor voastre.

"Nu exista nici o diferenta ca PACATOS dintre un LGBT si un mincinos, pedeapsa este ACEIASI."

Daca ar exista vreo pedeapsa divina pentru minciuna, toti care promoveaza povestile cu spiridusi drept reale ar primi-o. Probabil sunt cele mai vehiculate minciuni. Bine, cu circumstante atenuante pentru cei care o fac din prostie...

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu SPUNE, cu ce masura veti judeca cu aceiasi veti fi JUDECATI. Plata pacatului ESTE moartea si pentru un pacat si pentru celalat. Traim vremuri in care Biblia spune: vor si ca in vremurile din Sodoma si Gomora, suntem la SFARSIT. Fiecare trebuie mai intai sa se vada pe el si apoi pe de laturi.

| danut a răspuns (pentru Holiday):

Dragule, nu-ti mai comentez comentariile caci timpurile s-au scurtat enorm si DUHUL care te stapaneste nu-ti va da drumul decat cand va fi prea tarziu pentru tine. Vei vedea chiar in viata asta o parte din pedeapsa Divina daca nu schimbi "traseul", Domnul sa aiba mila de tine.

| RAY a răspuns:

Eu as recomanda sa lupte impotriva pedofililor in primul rand si sa lase pe cei din LGBT in pace ca nu e treaba lor ce fac oameni in pat, nu noi alegem de cine sa fim atrasi, asa ne nastem, e ceva genetic

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Biserica si cre(s)tinii de pretutindeni sa-si rezolve problemele din casa mai intai, dupa sa lupte impotriva lgtb.
Daca vrei sa stii la ce ma refer, am postat asta: https://www.tpu.ro/......trei-pasi/

| vwerssus10099 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Uite, nu sunt aici să mă cert cu tine.
Sunt un creștin păcătos, probabil cel și cel mai păcătos.
Dumnezeu nu îi urăște pe cei din comunitatea Lgbt.
Chestia cu "Dumnezeu urăște gay/lesbiencele/etc" sunt niște născoceli inventate PROPIU de cre(ș)tini, dar țin să mentionez de "care(ș)tini care sunt neinformați și homofobi.
De ce zic asta?
O zic ca să-l sperie pe respectivul/va, dar de fapt par mai mult ca niște prosti.
Deși Dumnezeu a dat femeia și bărbatul să se iubească, unii se nasc gay/lesbi/bisexuali/cu boli mintale-fizice/probleme/etc din cauza că părinții lor au avut păcate mari (nu e bine să fi gay, etc etc, dar un crestin adevărat nu ar da cu pietre în tine pentru asta, ceea ce eu nu fac) iar părinții lor se pot mântui respectiv prin copilul lor, toți 3(in general) suferind, ca să nu ajungă pe mâna necuratului
Dumnezeu ne iubeste pe toți în egală măsură.

| Apokales a răspuns:

Nu ma uit la video, dar admir polonezii pentru spiritul lor conservator. Dupa ce au trecut nazistii pe acolo nu mai este de joaca cu lucruri precum "refugiatii" si LGBT-ul.

Cred ca ar trebui sa incetam cu chestia asta inclusivista in care ii punem irational pe toti laolalta. Culturile nu se pupa una cu cealalta si daca este asa, atunci iese urat rau de tot big grin si transexualii sunt bolnavi mental, trebuie tratati nu incurajati, la TV iti dau exemplul pe care-l prefera ei, dar in realitate sunt multi care-si pun capat zilelor si care regreta decizia schimbarii de sex. Cu Gay-i sunt de acord, dar nu cu manifestatiile, zici ca-s cimpanzei opariti.

Mai este si chestia asta cum ca familia traditionala este aia in care barbatul isi bate femeia si copilul pana la sange, dupa care se opreste. Nu la asta se face referire cand spui familia traditionala, ci la cea care se formeaza dintr-un barbat si o femeie, nu cea in care se buleste barbat cu barbat si femeie cu femeie, cam asta era ideea pana cand au dat-o la intors mass-media.

In concluzie, Polonia are tot respectul meu, plus ca este si independenta din punct de vedere militar.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Pai sa te uiti si la clip ca nu e asa lung.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mai citeste o data si dupa intreba-ma.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aruncat o privire, il voi viziona maine dimineata la o cafea. Pare interesant. Stiu de atitudinea conservatoare a Poloniei.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta este o mentalitate nociva pentru o societate, iar o alta problema este faptul ca isi baga nasul in lumea ideilor, a imaginarului colectiv mai exact impunandu-ti un limbaj, spunandu-ti ce este bine sa vorbesti si ce nu, ingradindu-ti libertatea. LGBT nu face altceva decat propaganda.
Dar te crezi prea arogant spunandu-mi ca faci ce vrei cand de fapt esti nesimtit. Ei bine, afla ca nu faci ce vrei pe lumea asta, ca exista reguli si ca ar trebui sa ai grija.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce treaba am cu tansexualii?! Am treaba daca ei imi impun sa ii denumesc femei cand in fapt sunt barbati, intra in imaginarul colectiv, il schimba, manipuleaza, opreste libera exprimare. Eu n-am voie sa-ti rapesc libertate, dar tu ai, cum vine asta? Si maschezi o boala mentala reprosandu-mi ca nu-s deschis la minte ca sa te accept cu tot cu problema ca fiind normal, intreg la cap?! Mai analizeaza si ceea ce ai spus tu, nu doar ce am zis eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce idealist suna, dar nu este asa cand te raportezi la alte persoanewinking.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

N-am nicio treaba, dar nu ma determina pe mine sa pretind ca esti femeie, nu vreau sau sa te integrez in sporturi feminine alte domenii ce nu tin de barbati. Daca armata mai era obligatorie crezi ca pe atunci aveau dreptul si libertatea sa spuna ca sunt fetite si sa se retraga? Cum ar fi sunat asta atunci?

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Suna de parca mi-ai reprosa ca ai dreptul sa fii un bananier. Sa fi femeie inseamna mai mult decat sa-ti pui doua perechi de sanii si o peruca. Nu ai dreptul, drepturile sunt o iluzie, iar eu nu vreau sa particip la iluzia ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Drepturile sunt iluzii? Cum se numeste cand te plimboi pe strada liber?"
Te plimbi pe strada, asa se numeste. Cand te plimbi pe strada "liber" se numeste fanteziewinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vezi Dani unde se ajunge? Daca nu-s de acord cu o boala mentala inseamna ca sunt extremist, ca nu-s deschis la minte.
Si trebuie sa pretind ceea ce zici tu ca esti? Nu inseamna ca distrugi imaginarul colectiv, perceptia oamenilor, perceptia realitatii insasi.
Cu ce esti mai bun fata de crestini cand si tu distorsionezi realitatea?

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am zis asta niciodata la modul cel mai serios. Femeia este egala cu barbatul si vice-versa, insa nu in toate domeniile de activitate. Si da, nu lasi persoanele sa faca ce vor, iar daca el vrea sa pretinda ca este femeie, bine, dar eu n-o voi face.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

O jignire, evident, dar eu am si dovada laughing.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mentala ca ma refer la mentalitatea lor, la perceptiile lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, tocmai am discutat asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

- Ca intervine in imaginarul colectiv, schimba perceptia oamenilor.
- Faptul ca incearca sa-ti controleze limbajul si il face mai soft.
- Faptul ca reduce definitia unei femei la o pereche de sani si o peruca.
Asta ar fi un punct de plecare.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Spune-mi care este dovada?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta e dovada sau cum?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Slab exemplu. Toate schimbarile pleaca de la o boala mentala si sunt facute de catre bisturiu si tratamente hormonale, destul de ok, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am zis asta si nici nu cred asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, acolo este boala mentala. Multumit?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci cauta pe google si vezi care-i treaba cu cromozomii si vezi ca nu pot fi schimbati momentan de catre stiinta. Deci nu pot deveni femeie sau barbat, se nasc a fi femeie sau barbat si punct. Si chiar daca s-ar putea tot ar fi o problema mentala ce ar conduce la schimbarea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu o voi da in alte filozofii, dar daca este o problema de context atunci nici eu nu-s de vina cand iti crap capul cu barosul, nu?
La faza cu cuplurile gay am spus-o ca sunt de acord, dar nu naiv incat sa cred ca-i un lucru normal.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Legatura este ca lucrurile nu trebuie lasate in voia contextului sau a sortii ori cum vrei sa ii spui, sa spunem asa sunt ei si punct. Stiu ca nu-ti convine atitudinea bisericii vis-a-vis de multe lucruri, dar aici au dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

In dimineata asta am avut 40 notificari pe intreabarea asta happy
Nu credeam ca va face atatea discutii happy

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Simplu, ca nu au mereu o atitudine inclusivista si ca nu merg pe ideea ca trebuie sa accepti orice comportament, ca asta inseamna sa fii deschis la minte. Le admir atitudinea conservatoare si cam atat, ca nu accepta orice deviatie. In ziua de azi esti mult mai incriminat sa fii crestin practicant, a ajuns ca asta sa fie o problema pentru multi.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Acceptand o deviatie nu esti deschis la minte. Tolerand, poate, dar nu vazand-o ca buna.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, accept ideea ca vrea sa isi schimbe sexul, ca nu se simte bine in propria piele, dar nu ma face sa cred orbeste in transformarea ta. Cam asta ma enerveaza ca manipuleaza, ca schimba opinia, se joaca cu o lume a conceptelor.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Cand schimbi sexul e grav. Sunt multe probleme din copilarie. Netratate care schimba omul la propriu.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu stiu ce sa zic. Nu cred ca-s probleme neaparat din copilarie.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ii zici pe numele pe care-l are in buletin, dar ala nu-i femeie.

| anonim_4396 explică (pentru OctavianDanielMaria):

S-a nascut femeie sau si-a modificat codul genetic prin operatia respectiva? Nu cred. Ramai cum te nasti. Orice lucru ramane cum este facut din fabricatie. Pomul e pom, animalul de un sex e de un sex si barbatul sau femeia e barbat sau femeie. Nu putem schimba cum vrem noi ce a creat natura.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru ca cromozomii raman aceiasi, ti-am mai spus. Iar stiinta nu poate schimba asta in momentul de fata si chiar daca ar putea totul ar plecat de la o boala mentala.

| anonim_4396 explică (pentru OctavianDanielMaria):

Dar la interior e tot barbat. Ramai cu materialul genetic cu care te nasti. Nu stiu cum sa iti mai explic. Daca isi pune o creasta de cocos este cocos sau o coada de elefant este elefant? Prin operatii se pot face tot felul de nebunii si unii cred in rezultat. In timpul conceptiei fatului se stabileste genul si nu in timpul vietii. Vezi clipul.
https://www.youtube.com/watch?v=_5OvgQW6FG4

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru OctavianDanielMaria):

Te-ai uitat macar la clip? Imi bat gura de pomana. Si eu as vrea sa fiu un vrajitor sa pot zbura si altele dar nu sunt si nici nu voi fi. Daca nu te nasti cu ele nu le poti capata. Nu te mai juca dea Dumnezeu crezand ca poti modifica ce natura nu ti-a dat. Daca nu te multumesti cum te-a lasat nu vei fi niciodata multumit.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci daca te rezumi doar la asta esti un animal prost si atat. Deci biserica spune ca ala nu este femeie, stiinta demonstreaza ca ala nu este femeie, iar tu nu si nu, ala e femeie. Pe bune? Chiar aici am ajuns?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ba da poti, daca omul vrea sa omoare, poti sa te bagi peste el, daca vrea sa distruga conceptii, poti sa te bagi peste el. Romania este condusa si de biserica, biserica este un actor politic foarte important in Romania.
Esti incuiat la minte daca privesti atat de superficial acesta idee, te rezumi doar la ce vezi la suprafata, adica niste sani si o peruca. Tii sa fii mereu impotriva bisericii fara a o intelege macar.
Repet biserica si stiinta spun ca "ala" nu-i "femeie" doar tu spui ca este. Cineva va fi dezamagitwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, dar am dat un exemplu unde poti sa intervi, iar al doilea este subiectul discutiei si anume distrugerea conceptelor.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Este o crima a ideilor, desigur. In mod metaforic da. Si da, din nou iti spun ca pot fi opriti din ceea ce vor.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, stiu, dar aia era alta treaba, nu face subiectul discutiei. Dar si acolo este un caz in care intervi in ceea ce vrea omul. Deci nu vad unde vrei sa ajungi. Si ce ar fi sa-mi dai niste argumente solide, nu de genul asa vrea omul, despre cum ca este bine sa accepti transformarea unui barbat in femeie. De ce este bine din moment ce biserica spune ca nu este bine, iar stiinta spune ca nu este posibila transformarea?

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Daca s-au nascut in corpul gresit ce vina au?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E treaba fiecaruia cu cine face sex, dar uni trebuie sa impuna si altora ceea ce cred ei ca doar cum spun ei trebuie facut

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu mai fii un ateu edgy si da-mi argumente solide in acest sens. Drepturile omului sunt si ele un concept si atat. Si ti-am spus poti sa intervi in ceea ce vrea omul. Acum vreau argumentele solide, nu ca asa vrea si atat.

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Societatea americană de psihiatrie a revizuit Manualul de diagnostic și statistică al tulburărilor mintale (DSM) și nu mai cataloghează transsexualismul ca fiind o tulburare mintală.[3] Organizația Mondială a Sănătății și-a actualizat, pentru prima oară în zeci de ani, lista cu boli psihice. Categorizarea revizuită a fost publicată în 2018, iar vestea legată de această modificare vine după ce un studiu publicat în The Lancet Psychiatry explică de ce transsexualismul nu ar trebui diagnosticat ca boală psihică.[4]

Clasificarea Statistică Internațională a Bolilor și Problemelor de Sănătate ICD-10 clasifică transsexualismul cu codul F64.0 și descrie 3 criterii de diagnosticare: [2]

dorința de a trăi și a fi acceptat ca membru al sexului opus, de obicei acompaniată și de dorința de a-și face corpul cât mai congruent posibil cu cel al sexului preferat prin terapie hormonală și chirurgie;
identitatea transsexuală a fost prezentă constant cel puțin 2 ani;
tulburarea nu e un simptom al altei boli mintale sau a unei anormalități cromozomiale.
Cauze[modificare | modificare sursă]
Frecvența transsexualității în populație este destul de mică, la băieți este de 1/400.000 de nou-născuți, iar la fete e de 1/1.000.000.[5] Transexualitatea a fost grupată în trei categorii și șase grade.

Unele studii susțin că identitatea de gen se formează în primele 6 săptămâni de sarcină apoi exprimarea de gen se observă începând cu vârsta de 3 ani.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Transsexualism

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

A facut-o de dragul tolerantei, ci nu pe o baza stiintifica. Multumesc mult!

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Unele studii susțin că identitatea de gen se formează în primele 6 săptămâni de sarcină apoi exprimarea de gen se observă începând cu vârsta de 3 ani.

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Asa vezi tu stiinta, de ce nu se spune asa si despre pedofilie?

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Sexul copilului il poti afla la nastere. Daca mai tarziu sufera de schizofrenie, de exemplu, tu il mai iei ca fiind sanatos sau incerci sa-l tratezi?
Informatia oferita de tine demonstreaza ca se ofera inclusivitate, nu doar tolereanta. Si ce facem includem fetele cu pu** in sporturi de fete ca-n America, asa cum a facut Obama? Fireste ca nu. Nu poti schimba cromozomii, poti identifica stiintific sexul copilului si punct.

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Ce sa se spuna despre pedofilie? Ca trebuie tolerata? Ca sunt si pedofilii oameni? laughing Sau cum? Ca daca as vor asa sa faca? Serios?

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Schizofrenia e o boala nu o poti compara cu faptul ca acel copil nu se regaeste in acel corp

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Tu vorbeai de toleranta sexuala acum, parerea mea nu exista asa ceva, e bazat pe stiinta, stiinta nu tine cont de sistemul nostru de valori, credinte

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Asa e ca indiferent de dovezi, argumente tot vei crede la fel?

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Ca nu se regaseste este una, dar sa ma obligi sa pretind ca esti ceea ce nu esti in fapt real este alta. Sa fim seriosi, Ray, este doar o incercare de a tolera pe toata lumea. OMS nu are interesul de a se arata intoleranta. Nu sunt obligat sa-i tolerez, dar o faca ca nu-s irational, inteleg ca au probleme grave, dar nici n-o sa pretind pentru o secunda ca sunt ceea ce nu sunt in fapt real.

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Pai nu esti obligat,eu nu te oblig,nimeni nu te obliga, tu poti crede ce doresti cat timp nu impui tu altora ce sa faca sau nu recurgi la violenta, si eu consider ca uni cer atentie, consider ca in fiecare dintre noi e ceva feminim si masculin, sunt pers mai masculine vs feminine eu acum vb din studi neurologice

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Nu este asa. Mi-am schimbat parerea vis-a-vis de multe lucruri. Incerci sa manipulezi printr-o intrebare idioata. La fel pot intreba este adevarat ca nu poti fii intolerant indiferent de cate argumente iti prezint?

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Depinde,uite sunt intolerant cu pedofilia

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Sigur, dar uita-te in America sa vezi cata cenzura si cate procese demareaza fetitele cu pu** pentru a cenzura ceea ce ei numesc ofense la adresa indentitatii lor de gen si iti vei da seama ca incetul cu incetul iti fura libertatea de exprimare.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Libertatea de exprimare are o limita, limita bunului simt, al legi, crezi ca colo are a spus bine ce a spus sau uni care spun ca holocastul nu a existat, eu sunt de parere ca e prea multa libertate de exprimare pe internet

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie, asa sunt ei niste romantici incurabili laughing. Asa sunt si eu intolerant cu bolnavii psihic, pot sa faca toate operatiile posibile pana nu rezolva problema reala tot degeaba.

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Asta este altceva, este legat de interpretarea trecutului, sa nu degeneram, sa pastram linia subiectului totusi. Este este nesimtire sa ma minti in fata o lume intreaga la fel si cu holocaustul si la fel si cu transexualii, conteaza adevarul orice ar fi.

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Corect, iar stiinta spune ca nu poti schimba cromozomii in momentul de fata oricat ai apela la bisturiu.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inca astept argumentele tale.

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Aia asa sau nascut asa nu le schimba cromozoni

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Deci nu le schimba nici sexul, doar infatisarea. Pana una alta este doar o boala mentala si atat.

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Omule asa s-au nascut, e asa greu de inteles, nu o sa te faca pe tine nimeni sa fi ca o femeie asa te nasti

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Normal ca asa te nasti. Si atunci de ce sa-ti schimbi infatisarea sau sa ma gasesti pe mine vinovat ca nu pretind ceea ce nu esti?

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Pentru ca sa te indentifici mai bine cu corpul tau, tu fiind o femeie blocata intr-un corp de barbat, acum nu toti fac operatie de asta sa nu exageram e un numar mic de persoane care fac asta, apropo sa nu-i confundam cu uni care fac asta ca sa devina escorte

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa spui ca corpul nu corespunde cu personalitatea si d-aia fac operatie, pentru ca altfel din ceea ce mi-ai spus n-are sens.
Iar tot ceea ce ai sustinut pana acum este de extrema stanga catalogandu-te ca fiind un radicalist la fel cum am fost eu numit de un extremist de catre tine, mai tii minte? Asta sunt eu, Ray, un extremist de dreapta?
Oamenii nu trebuie neaparat tolerati, mai ales pentru deviantele lor la fel cu pedofilii, zoofilii, transgener-ii. De ce trebuie sa ma refer la el cu pronume feminine cand nu este asa? Nu este asta o incalcare a unor drepturi, a unor libertati?

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Vrei sa spui ca corpul nu corespunde cu personalitatea si d-aia fac operatie, pentru ca altfel din ceea ce mi-ai spus n-are sens.

da

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Asta o consider o problema de mentalitate, iar faptul ca ma obligi sa folosesc pronume feminine unui barbat o consider o masura de extrema stanga si o incalcare a libertatii de exprimare si a drepturilor mele.
Chiar crezi ca daca spun ca ma identific ca fiind Dumnezeu se vor inchina toti crestinii la mine, chiar crezi ca asa functioneaza lucrurile? Nu ar fi asta o forma de manipulare absurda? La fel fac si ei, iti spun ca sunt ceea ce vor sa fie fara a fi cu adevarat si te obliga sa actionezi ca atare. Uita-te in America pana unde s-a ajuns.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Eu m-am plictisit de subiectul asta, puneti alta intrebare

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?v=iJe82yniZQo

Ce parere ai de video-ul asta? :))

| Panamax a răspuns:

Credem ca unii au prea mult timp liber.
Daca fiecare si-ar vedea de treaba lui, lumea asta ar fi mult mai frumoasa.
Pe tine ce te freaca grija de LGBT?

| RKBlue a răspuns:

Wow.
Just wow.

E cea amai cre(s)tina intrebare pe care o poti pune.
Sa fii gay nu e pacat.
E pacat sa te iei de altii.E pacat sa omori. E pacat sa ranesti.

Exista o teorie ca cei mai inversunati homofobi sunt de fapt gay.
Doar meditati cateva minute...

Nu vi se pare ciudat ca mereu in tarile civilizate sunt mai multi atei si mai putini fanatici religiosi?
Sau vreti sa spuneti ca civilizatia si un standard bun de viata sunt mana lui Satana?
Da, asta cred ca e mentalitatea crestinilor romani...
Noroc cu voi, caci fara voi, noi pacatosii am avea o viata linistita, fara frica, fara fete insarcinate la 15 ani, fara femei puse in flacari de iubiti gelosi, fara crime impotriva oamenilor care sunt diferiti.
Va multumesc ca construiti biserici desi avem nevoie de spitale.
Sa stiti ca rugaciunile voastre, in locul unui ajutor adevarat chiar sunt de folos oamenilor bolnavi.
Va multumeasc ca faceti tara asta un loc tot mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a spus că "Istoria ne învață că niciodată nu învățăm din istorie"?

| Helper07 a răspuns:

O mare amagire - asta am vazut. Ce vor de fapt crestinii de la LGBT? Sa-i omoare, sa-i ignore, sa-i accepte sau sa le schimbe mentalitatea? Daca vor sa le schimbe mentalitatea, nu prea procedeaza corect. Daca e vorba de alta varianta, atunci ei insisi sunt amagiti.

| alex598 a răspuns:

Biblia spune că nu avem de luptat împotriva sângelui și a cărnii (adică împotriva oamenilor) ci împotriva duhurilor rele

| anonim_4396 explică (pentru alex598):

Am luptat si vom lupta.