| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca biserica si crestinii ar trebui sa lupte impotriva LGBT? Am gasit acest clip al catolicilor din Polonia.
https://www.youtube.com/watch?v=mNg02F6FY_0

142 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, acolo este boala mentala. Multumit?

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci cauta pe google si vezi care-i treaba cu cromozomii si vezi ca nu pot fi schimbati momentan de catre stiinta. Deci nu pot deveni femeie sau barbat, se nasc a fi femeie sau barbat si punct. Si chiar daca s-ar putea tot ar fi o problema mentala ce ar conduce la schimbarea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu o voi da in alte filozofii, dar daca este o problema de context atunci nici eu nu-s de vina cand iti crap capul cu barosul, nu?
La faza cu cuplurile gay am spus-o ca sunt de acord, dar nu naiv incat sa cred ca-i un lucru normal.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Legatura este ca lucrurile nu trebuie lasate in voia contextului sau a sortii ori cum vrei sa ii spui, sa spunem asa sunt ei si punct. Stiu ca nu-ti convine atitudinea bisericii vis-a-vis de multe lucruri, dar aici au dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

In dimineata asta am avut 40 notificari pe intreabarea asta happy
Nu credeam ca va face atatea discutii happy

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Simplu, ca nu au mereu o atitudine inclusivista si ca nu merg pe ideea ca trebuie sa accepti orice comportament, ca asta inseamna sa fii deschis la minte. Le admir atitudinea conservatoare si cam atat, ca nu accepta orice deviatie. In ziua de azi esti mult mai incriminat sa fii crestin practicant, a ajuns ca asta sa fie o problema pentru multi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Acceptand o deviatie nu esti deschis la minte. Tolerand, poate, dar nu vazand-o ca buna.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, accept ideea ca vrea sa isi schimbe sexul, ca nu se simte bine in propria piele, dar nu ma face sa cred orbeste in transformarea ta. Cam asta ma enerveaza ca manipuleaza, ca schimba opinia, se joaca cu o lume a conceptelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Cand schimbi sexul e grav. Sunt multe probleme din copilarie. Netratate care schimba omul la propriu.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu stiu ce sa zic. Nu cred ca-s probleme neaparat din copilarie.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ii zici pe numele pe care-l are in buletin, dar ala nu-i femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OctavianDanielMaria):

S-a nascut femeie sau si-a modificat codul genetic prin operatia respectiva? Nu cred. Ramai cum te nasti. Orice lucru ramane cum este facut din fabricatie. Pomul e pom, animalul de un sex e de un sex si barbatul sau femeia e barbat sau femeie. Nu putem schimba cum vrem noi ce a creat natura.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru ca cromozomii raman aceiasi, ti-am mai spus. Iar stiinta nu poate schimba asta in momentul de fata si chiar daca ar putea totul ar plecat de la o boala mentala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OctavianDanielMaria):

Dar la interior e tot barbat. Ramai cu materialul genetic cu care te nasti. Nu stiu cum sa iti mai explic. Daca isi pune o creasta de cocos este cocos sau o coada de elefant este elefant? Prin operatii se pot face tot felul de nebunii si unii cred in rezultat. In timpul conceptiei fatului se stabileste genul si nu in timpul vietii. Vezi clipul.
https://www.youtube.com/watch?v=_5OvgQW6FG4

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OctavianDanielMaria):

Te-ai uitat macar la clip? Imi bat gura de pomana. Si eu as vrea sa fiu un vrajitor sa pot zbura si altele dar nu sunt si nici nu voi fi. Daca nu te nasti cu ele nu le poti capata. Nu te mai juca dea Dumnezeu crezand ca poti modifica ce natura nu ti-a dat. Daca nu te multumesti cum te-a lasat nu vei fi niciodata multumit.

| Apokales a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci daca te rezumi doar la asta esti un animal prost si atat. Deci biserica spune ca ala nu este femeie, stiinta demonstreaza ca ala nu este femeie, iar tu nu si nu, ala e femeie. Pe bune? Chiar aici am ajuns?

Răspuns utilizator avertizat