| lazio9 a întrebat:

Credeti ca e pacat sa iti faci operatie estetica la nas?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi si tu motivul clasic cu deviatia de sept.Se poarta printre ipocrite si veverite mincinoase. Daca e mare si urat, e neaparat operabil.Chipul si asemanarea omului cu Dumnezeu, trebuie cioplita cand este cazul!

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu este un pacat.

| William a răspuns:

Daca tu nu iti poti da seama singur daca este pacat sau nu inseamna ca ai probleme serioase.

| doctorandus a răspuns:

Daca n-ai fata malformata, este un risc inutil (probleme cu anestezia, complicatii, etc.).

| danay72 a răspuns:

Biblia nu mentioneaza asa ceva.E clar ca din cauza imperfectiunii nu suntem perfecti si poate fi necesara operatia.Romani5:12

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de nas. Daca este chiar asa de urat iti poti face.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca intr-adevar ai o problema si iti permiti de ce sa fie pacat?

| PedoBarbie a răspuns:

Dacă e nevoie. Ai un nas mare, strâmb şi urât. Da. Faci rinoplastie. Trebuie să ai mare grijă că mulţi au devenit şi mai urâţi cu opperaţi estetice.

| fabiola a răspuns:

Sanatatea trebuie pusa inaintea pacatului si esteticii!

| martzian a răspuns:

Nu.

| WhatheWow a răspuns:

Păi dacă Dumnezeu ți-a dat nas urât, avea un scop iar tu ce faci, trișezi? Nu te supăra dar dacă tu vrei să fierbi o veșnicie într-un cazan cu smoală doar pentru un nas frumos...dă-i bisturiu! laughing

| Zenicide a răspuns (pentru WhatheWow):

Vad ca nu eziti sa iti faci prieteni noi zi de zi laughing
Oricum ai dreptate, scrie si in biblie
"Am creat omul in imaginea mea, deci fara operatii estetice"
Faciale 2:13

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru WhatheWow):

Buna,încă crezi ca este un pacat operația estetica?

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru Zenicide):

Consideri ca este un pacat rinoplastia? Eu am nasul mare și incovoiat

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da, Dumnezeu te a creat asa, asa ramai, happy. Crezi sa nu stie ce face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In masura in care nu esti multumit de creatorul tau si crezi ca te puteai face mult mai fatos decat esti.si eu am vazut cateva oale care faceau un scandal ca de ce nu le-a facut olarul torti.ce crezi ca s-a intamplat? olarul a pus mana pe o bata.si deodata s-a facut liniste si intunerec.

Răspuns utilizator avertizat
| abcabcabc a răspuns:

Daca ai o problema cu el nu este, daca nuai probele cu nasul si vrei sa-ti faci operatie estetica atunci ai probleme cu capul

| JustAnotherFuckedUpGirl a răspuns:

Da! o sa fi cel mai mare pacatos ever si o sa iti cada nasul eventual

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Daca nasul tau arata bine si il faci naspa DA e pacat, daca vb din punct de vedere religios biblia nu specifica nicaieri operatile estetice si existau proteze si pe timpul primilor crestini si nu se spune nimic in biblie despre faptul ca daca iti rupi piciorul sa nu iti pui proteza sau picior de ala de lemn cum era atunci, daca biblia nu condamna la vremea acea de ce ar condamna acum? deci nu cred ca este pacat sa indrepti un defect este un pacat sa schimbi sexul sau chesti de astea extreme zic eu.

| VladMaxim a răspuns:

Daca chiar esti bolnav NU ESTE PACAT sa-ti faci operatie estetica la nas. Dar daca iti faci operatie estetica asa ca vrei tu, este pacat deoarece Dumnezeu te-a lasat asa cum esti perfect.

| VladMaxim a răspuns:

Daca ai probleme la nas NU ESTE PACAT sa-ti faci operatie, dar daca iti faci asa din PROSTIE ca vrei tu, asta este PACAT deoarece Dumnezeu te-a lasat asa cum esti. PERFECT!

| CRISSCRISTIAN a răspuns:

Daca ai cceva urat la nas nu vad de ce nu ti-ai face!