| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista Illuminati?

13 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

''lumea e condusa de un popor de oameni numiti illuminati''
Babaman

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu.

| LoveToHate a răspuns:

laughing Nu.straight face

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Niciodata sa nu iti faci o parere dupa ce spun altii, gen : " Te uiti prea mult la desene animate " Sau " Lasa basmele si apuca-te de scoala " Exista Illuminatii, si trebuie sa fii constient/a de chestia asta! Nu lasa gandirea altora sa ti-o influenteze si pe a ta, pentru ca ve-i fii "otravit/a" cu gandirea lor inchisa si imaginara. Sunt prea multe dovezii ca exista aceasta organizati-e secreta! PEACE.

| RAY a răspuns:

Banii conduc lumea si desigur ca cei care au multi conduc lumea i putem numi iluminati sau cum vrei tu ei controleaza totul

| DyNo a răspuns:

Da. Citeste cartea lui Jim Marrs "Guvernarea din umbra", ca sa-ti faci o oarecare idee.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Daca prin iluminati te referi la masoni atunci normal ca cred ca ei exista.Cine crezi ca conduce lumea. Daca ar fi cundusa de oameni normali si cinstiti atunci toti am trai in armonie.Citeste carte "Cine conduce planeta"de Jan Van Hesling>de ce credeti ca Marijuana este interzisa? Daca fumezi vreo 2 joint-uri omoara cancerul in cateva ore.Voi toti ati fost manipulati de televizor cum ca Marijuana e pentru drogati si nu e bine sa-l fumezi. Drogurile nu sunt sanatoase este foarte adevarat dar Marijuana este singurul care nu provoaca dependenta si nu omoara.Marijuana poate trata orice boala.Din 7 miliarde de oameni sa imi dati mie unul care a murit din cauza marijuanei.Bafta si documentati-va pentru ca sunt multe lucruri ascunse pe care nu le stiti.

Showstopper imi pare rau ca am intrat in detaliu dar vreau sa mai trezesc oamenii la realitate si sa nu se mai roage atata la zei ci sa isi construiasca singuri viata.Mersi!

| traaaaance a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

Numai manca ****. Marijuana nu vindeca cancerul in cateva ore. Doamnce ce...

Unii compusi din cannabis ajuta la stoparea exitenderii celulelor canceroase dar in nici un caz NU te vindeca. Intr-adevar cannabisul are multe utilitati, pentru acelea este canepa care nu contine THC iar medicamente cu compusii din cannabis exista si sunt si in Romania. Cu aceste scuze de tot cacatul toti veniti doar ca sa aveti o scuza ca fumati iarba. Nu, nu a murit nimeni din "supradoza" dar marijuana are destule efecte : memoria de scurta-durata facuta varza, afecteaza psihicul in special la cei care fumeaza zilnic/saptamanal/lunar si nu doar 1 data pe an sau decat o data in viata. Asa ca numai comentea ca prostul inainte sa stii unele chestii si sa faci lumea sa creada niste aberatii si sa fumeze si ei din cauza ca ei cred ce ai spus tu. Vai de capul meu.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru traaaaance):

Auzi obositule....ai cam intarziat cu raspunsul! Cine p***a m***i a vorbit de fumat! Ai venit sa te bagi in seama dupa ce ai citit 2-3 articole. Daca ai fi avut habar de ceva atunci ai fi amintit de uleiul de cannabis care se produce in ore si la o anumita temperatura! Apoi nu stiu ce te doare pe tine capul cine fumeaza si cine nu, toti sportivii campioni mondiali au fumat. Cannabisul e o planta a naturii, daca se interzice aceasta planta atunci sa se interzica si alcoolul care produce atatea victime (de ce e interzis cannabisul? pentru ca industria farmaceutica ar muri daca oamenii ar descoperi ca aceasta planta e raspunsul la toate bolile). Din cauza Cannabisului sunt doua moduri de a muri: Sa consumi 750 kg de iarba ce e imposibil sau sa inhalezi fumul cu o compozitie de 0% de Oxigen(iar din aceasta cauza mori chiar si daca te intoxici cu elixirul vietii)

http://www.ziare.com/......iu-1288477

Mai apuca si citeste si niste carti de medicina nu te scufunda prea tare in articolele mass-media sau macar ceva documentare sa am cu cine discuta. Probabil esti vreun pensionar care crede toate aberatiile de pe net. Poate daca cineva ar scrie ca plasticul e facut din piersici si portocale mi-ai indopa capul cu informatiile tale. Iar oricum din cate stiu locuiesc intr-o tara democratica si libera iar eu pot sa imi spun opinia iar cine vrea sa o adulmece bine cine nu si mai bine.

PS: eu nu am fost nevoit sa incerc, au incercat prieteni din Olanda si alte tari iar in curand poate plec si eu spre vreo tara civilizata sa beneficiez de aceasta minune a naturii!

| AnicaiAlin a răspuns:

Cauta si vei gasi!
Iti recomand si un documentar in cazul in care nu iti place sa citesti. Zeitgeist. (toate cele 3 parti). iti va raspunde la cateva intrebari si va naste altele.

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Da, cred.

| CristiAndrei a răspuns:

Te uiti cam mult la mesaje de dincolo laughing

| anonim_4396 explică (pentru CristiAndrei):

Mmm, poate laughing.