| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Credeti ca in viitor o sa vina un mare cutremur exact ca cel din 1977?

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Orice e posibil. happy

| Bizon95 a răspuns:

Da, si apoi or sa vina zombiez big grin

| TristanTzara a răspuns:

Cei drept în Vrancea e o zonă seismică cu risc de cutremur. Deci din moment ce viitorul e o perioadă foarte largă de timp, sigurat că se va întâmpla. Spre exemplu în urmă cu o lună, un cutremur cu magnitudinea de 6.4 a ucis 52 de oameni și a rănit 3000 în Albania.

uite o listă cu toate cutremurele ce au lovit teritoriul României:
https://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_cutremure_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia

O să observi că au fost cutremure mai mari ca cel din 1977, și totuși nu la fel de mortal, asta e pentru că nu depinde doar de asta...

| George628zz a răspuns:

Poate si mai mare, normal ca va fi nimeni nu știe ce se va întâmpla de pe o zi pe alta

| Ionut0991654 a răspuns:

O sa muriti cu totiii!