| mODIN a întrebat:

Credeti ca m-ati putea convinge sa ma intorc la crestinism?

Răspuns Câştigător
| DarkAndDreary a răspuns:

Nope.
Cred ca ai facut alegerea corecta.
Si...
Once you go black you never go back.

39 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu. Trebuie sa te convingi singur.

| danay72 a răspuns:

Nimeni nu te poate convinge, decat tu singur, in urma unui studiu sincer si profund al Bibliei, daca il lasi pe Dumnezeu.

| RAY a răspuns:

Ce te face sa crezi ca exista crestini in lumea asta?

| anonimg a răspuns:

Oare aceasta intrebare si-a pus-o si fiul risipitor din parabola? O, nu! Convingerea va veni dintr-o inima plina de dor dupa Tatal ceresc, dupa "Dumnezeul nostru care nu oboseste iertand." (Isaia.55:7)

| sublime89 a răspuns:

Eu sigur nu laughing Dar as vrea sa renunti putin la satanism. Nu cred ca ti-ar strica thinking

| DarkAndDreary a răspuns (pentru sublime89):

De ce mereu oamenii presupun ca daca nu crezi in dumnezeu esti satanist?

| mODIN explică (pentru DarkAndDreary):

Pai,eu cam sunt.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru mODIN):

Still better than a christian.

Nici eu nu sunt chiar un inger laughing

| sublime89 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Nu fac asta toti oamenii mereu. Mai mult crestinii o fac. Pentru ei, un ateu este egal cu un diavol. Din punctul lor de vedere deja ai garantat un bilet pentru suferinta eterna in iad daca esti ateu. Ce ma deranjeaza asa putin pe mine e ca multi atei chiar inclina mai mult sau mai putin spre lucruri care au legatura cu satanismul. Cel putin multi tineri din ziua de azi. Si nu ii prea inteleg, sincer. Ori esti ateu, ori esti satanist si crezi in Satan. Nu cred ca poate exista o cale de mijloc.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru sublime89):

'Pentru ei, un ateu este egal cu un diavol.'
-Yeep.
Si chiar daca nu-i afecteaza tot vor sa te "indrepte".

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns (pentru TheMechanix):

Nu poti sa fii ateu daca respecti cele 11 legi satanice.

| mODIN explică (pentru sublime89):

Ba poti foarte bine

| sublime89 a răspuns (pentru mODIN):

Mai greu cu legea nr 7.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mODIN):

Modern sau traditional?

| mODIN explică (pentru anonim_4396):

Modern

| PedoBarbie a răspuns:

Nu vreau să te conving. Eşti bine aşa.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E pacat sa iti schimbi religia in care te-ai nascut si in care ai fost botezat. Vor veni vremuri in care cu totii veti ajunge sa va intoarceti cu fata catre carte, Dumnezeu si biserica iar atunci cand va veti da seama va fi deja mult prea tarziu pentru ca sfarsitul deja a venit.

SUNTETI PROSTI.

| Miauti a răspuns:

Da! iti aduc o virgina.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Doar daca Dumnezeu vrea sa mergi de partea lui ve-i merge, daca ai o inima sincera si sa cauti adevarul, dar fara vrerea lui nu poti, dupa propriile-ti puteri, nicidecum. Ca sa gasesti adevarul, trebuie sa studiezi Biblia, si sa manifesti credinta, interes, seriozitate, si fapte dupa.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

E o greseala sa-i spui unui ateu/satanist sa citeasca biblia.
Majoritatea au facut-o deja.

| mODIN explică (pentru DarkAndDreary):

E trist pentru ca e adevarat...

| DarkAndDreary a răspuns (pentru mODIN):

Stii cum se spune...
Diavolii stiu biblia pe derost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi că we give a f.k about your religion?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cu siguranta NU!
Pt ca eu sa te conving pe tine altcineva ar trebui sa ma convinga pe mine!-si asta pare a fi destul de greu!
Nu ma bag in credinta/religia nimanui consider ca fiecare face ce vrea cu viata lui-insa consider ca voi satanistii sunteti cam depasiti-adica e destul sa fii ateu dar satanist e depasit!

| Awesom a răspuns:

Nici nu incerc, e alegerea ta.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Da, dar nu prin metode tocmai umane. dupa un maraton de bataie crunta, tortura infioratoare, eu cred ca te fac sa te crezi direct iisus. dar nu asta e scopul oamenilor.
nu spune ca nu crezi, ca prin tortura..ho, ho...isi mancau evreii proprii copii, la propriu, dar apoi ce zici tu.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Uitati cat de pasnici si buni sunt crestinii happy

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Nu e o intrebare adresata unei anumite categorii de oameni. nu stiu unde ai vazut tu ca-s crestin (in comportament), omu a intrebat daca il putem intoarce la crestinism si eu i-am raspuns ca da, prin tortura te fac sa crezi si in zana maseluta.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Eu glumeam...
Anyway. Probabil prin tortura poti face oamenii sa creada in orice.

| Zamolxe777 a răspuns:

Nu.Dar te pot convinge sa devii destept.Scuze, imi pare stupida intrebarea si din raspunsurile pe care le dai imi arati ca esti semidoct. Daca iti place religia iti recomand niste carti de Mircea Eliade(nu romanele!), o sa-ti deschida asa un pic mintea, sper!

| Zerathull a răspuns:

De ce ai vrea sa-ti facem rau?

| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu te iubeste.
Satan nu, el doar presupune asta.Satan stie ca degraba ii vine sfarsitul si incearca sa faca cat mai mult rau, ca o razbunare.
Si sa spunem ca nu exista Dumnezeu, sa presupunem ca e doar o minciuna faza cu raiul si iadul, ca poti sa-ti vezi de placerile vietii.Dar daca e adevarat, ce faci? Atunci cale de intoarcere nu va mai fi.Atunci ai pierdut totul.
Asa ca intoarce-te la Dumnezeu cat mai ai timp, pentru ca ziua de maine nu-i a ta, e a Domnului, El decide daca vei mai trai sau nu pana maine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Șeremet_Doinita-Augustina_1996):

Mai spart! rolling on the floor))

De unde ştii tu că ziua de mâine e a,, Domnului``?

Ai stat cu el la o cafea, şi ţi-a povestit?

| NYCVlad a răspuns (pentru Șeremet_Doinita-Augustina_1996):

Respect! happy

| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am spart? Acuma incearca si refa-te big grin oricum nu poti tongue tongue
Biblia ne spune clar!

| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, da tu ai stat cumva cu Satan la cafea? sau stai ca nu prefera el cafeaua, opteaza pentru alcool....hai ca daca-mi zici ca da, nu ma opresc din ras o saptamana...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Șeremet_Doinita-Augustina_1996):

La fel am făcut şi eu când ţi-am văzut poza de profil.

| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zau na` ....hai sa ramanem la subiect, ti-am dat o intrebare raspunde.