| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Credeti ca meseria de popa e una de viitor?
Adica sa fim seriosi, se castiga cel mai bine!

30 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Logic, nu faci mai nimic și curg banii, ce să-ți doreși mai mult.
Sincer mă enervează că Biserica și Dumnezeii, Isușii sua ce or mai fi sunt așa de misogini, că vroiam și eu să mă fac preoteasă să slujesc așa atee cum sunt, că-mi dau seama că se câștigă bine din nimic...

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Nu merci, vreau eu să fiu preoteasă, să râd de păcatele altora, să el zic copiilor că ajung în iad dacă nu merg al biserică să mă iau da toate satanele de babe care cred că cerealele făcute duminica te trimit în iad etc.
Deci care ar fi distracția dacă aș fi soție de preot?

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Am și beci am și țuică, dar nu e plin de țuică, că altfel unde aș mai pune sticlele de Vodka?

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Chiar n-am, dar dacă e nevoie fac rosthee hee

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

E da și mie ce-mi iese?

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

No way, nu fac fapte bune că nu mă ajută, tot ard în iad laughing

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

I know, dar dacă vrei și dacă mor înaintea ta îți pun pile la Satan să-ț păstreze și ție o sticlă de Vodka.

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns (pentru FucktheSystem):

Mă bag și eu în seamahee hee dar cred că e foarte bine ce zici; nu de alta, dar Iisus pentru cei păcătoși a venit-îți aparține! vouă vă aparținehee hee Mă bucur pentru voi!

| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Doar nu ajung în Detroit...Bine acum presupunând că există un iad laughing

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Să zică că oricum mă lasă rece ce zicehee hee

| miradoniz a răspuns (pentru FucktheSystem):

" Împărăția lui Dumnezeu nu stă în cuvânt, ci în putere"

| FucktheSystem a răspuns (pentru miradoniz):

Cine mai e și Dumnezue ăsta, prin ce țară e și ăsta împărat?
Oricum, tot rece mă lasă...

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sa fim seriosi, e mai profitabil decat daca ai fii actor de filme porno. big grin

| Bogdanux a răspuns:

Nu as alege ceva ce nu m-ar reprezenta.Prefer sa fac un lucru/o meserie cu pasiune.

| Danutza27 a răspuns:

Pe undeva ziceai de niste Preoti cu foi prin piete pe la tarabe si lumea incerca sa te lumineze la minte.Ai primit si niste raspunsuri mai clare ca sunt si netrebnici care se imbraca asemeni lor si dai cu cersitul si baga banii in buzunar.Eu vazind la tine un coef de inteligenta de dai acul peste cap 0, 00000009 recomand sa nu te duci sa dai examen ca dai banii de itb de pomana Nici carti sa cumperi ca tu mergi pe deviza TPU "cititul dauneaza..." Singura ta solutie ca Motanul bunicului calugarit ca si motanul a fost mai destept ca tine, Te asezi si tu la rind cu alti sarlatani si vezi ce pica. Pentru barba pot sa te ajut la anul cind tunde bunicu ciinele ca acum daca il tunde face guturai ca a dat frigul si este un ciine de lauda

| d33utza003 a răspuns:

Normal ca e de viitor...pe bune acum u nu observii cati fanatici sunt pe site asta(du-te la rubrica religie de pe site)? sincer cred ca daca s-ar vorbi preotii si le-ar spune toti oamenilor ca au vorbit cu dumnezeu si a zis dumnezeu ca toate femeile care si-o trag cu preotii si ca toti barbatii care permit asta ajung in rai ar face asa.plus ca pentru toate bisericile se doneaza bani de buna voie... spre exemplu popa cand vine cu botezu nici nu cere bani si i se dau.de ce? pentru ca tocmai ti-a stropit laptopu nou-nout cu pamatufu lui si exista sansa sa se fi strikt?laughing ooof multa minte ne mai trebuielaughing

| Anca95 a răspuns:

Preotii iau bani si pe vii, da' si pe morti. Daca mori iti ia bani, daca te casatoresti sau iti botezi copilul iti ia bani, daca faci parastas iti ia bani, cand umbla cu sarbatorile la fel, asadar si prin urmare DA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal! Nuntile, botezurile si mai ales inmormantarile vor tine cat lumea. N-o sa te ameninte somajul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sper sa dai peste popa porno.si.sa va simtiti bine.era un parintel pe aici.mai incearca.

| analoveskorea a răspuns:

E o meserie de viitor mai ales pentru preotii care slujesc in parohiile de la oras...ca daca au parohie cine stie prin ce catun va asigur ca nu se castiga nici pe departe cat va imaginati voi...

| brunetka11 a răspuns:

si normal ca e un viitor, doar daca e credinta

| alexandra147 a răspuns:

Cred ca este o meserie de viitor pentru ca este bine sa fii in slujba Domnului