| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Credeti ca religia in care ati fost botezati are o influenta asupra orientarii sexuale la copii? Sau e de la Dumnezeu?

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

| Irinel15123532 tu ai ales sa fi hetrosexual? cand?

| RAY a răspuns:

Traume personale, deceptii, influente exterioare, mediu social, anturaje si bineinteles alegeri personale nu pot modifica atractia sexuala fata de sexul opus sau fata de sexul tau, te nasti gay nu devi, hai deveniti voi gay puteti ca sunt foarte curios

| Celcestietot a răspuns:

Si religia, dar si Dumnezeu are contributie la orientarea sexuala a copiilor. Sunt mai multi factori.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Pai in strainatate e jale.

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Serios? Homoxesualii nu sunt crestini?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Depinde de persoană.

| SG1995 a răspuns:

M-Am născut printre penticostali, am fost botezat ortodox la 19 ani, și acu la 24 descopăr că aș putea fi bi, nu în sens că m-aș putea îndrăgosti de un tip, ci în sensul că mi-aș putea trage-o cu unul. Deci ce crezi are vreo relevanță religia în acest caz?

| Nilsson a răspuns:

Nu are nicio legatura religia in care a fost botezat.
Acest lucru se pare ca e cauzat mai degraba de traume personale, deceptii, influente exterioare, mediu social, anturaje si bineinteles alegeri personale.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu, nu cred că influențează!

Răspuns utilizator avertizat
| Irinel15123532 a răspuns:

Dumnezeu si religia nu schimba orientarea sexuala. Sunt cercetatori care sustin ca te nasti cu ea, si alti cercetatori care spun ca tu o schimbi si alegi pe parcurs, parerile sunt impartite. Eu personal cred ca omul alege, multi din multe deceptii in dragoste aleg sa si-o schimbe, situatie este complexa si foarte sensibila, dar personal cred ca nimeni nu se naste cu o orientare gresita.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

In Occident e jale mai ales in SUA.

| chuckmanson a răspuns:

Nimeni nu își alege orientarea sexuală, iar botezul e doar la creștini. Alte religii au alte ritualuri.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru chuckmanson):

In tariile nordice e jale ce e acolo si in Anglia e Sodoma si Gomora.

| chuckmanson a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Țările nordice sunt printre cele mai civilizate și avansate, dezvoltate tehnologic și educațional, ecologiste etc. și sunt printre cele mai puțin religioase.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Anonimul este ateu. Vorbesti degeaba cu el.

| Octavian199 a răspuns (pentru chuckmanson):

Doar la crestini e botezul?

| Octavian199 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Gandeste-te, man.De ce nu a mai fost Sodoma si Gomora? Ca si acum se face acelasi lucru rolling on the floor

| audiolab8200 a răspuns (pentru Celcestietot):

Si tu esti indoctrinat. Oricine vorbeste degeaba cu tine. Timp pierdut.Ai doar idei fixe si expirate.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru chuckmanson):

"Nimeni nu își alege orientarea sexuală"
Intocmai, este doar una singura, naturala, restul sunt boli mintale.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru LupusDei1993):

Deci daca aflu ca fiul meu e poponar si fica mea e lezbianca inseamna ca ei sunt niste oameni bolnavi la mansarda ca acolo niste rotite s-au stricat, acum inteleg.

| LupusDei1993 a răspuns:

Orice religie este impotriva homosexualitatii sau altor boli psihice LGBT.

| MPersephone a răspuns:

Eu nu am fost botezata niciodata. Ce orientatie, dupa parerea ta, ar trebui sa am?
E o viziune limitata.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Orientarea sexuala este ceva strict personal. Crestinismul intotdeauna a fost impotriva oricarui fel de sexualitate. In biblie este scris despre uciderea homosexualilor, un act barbaric de altfel specific oamenilor lui Israel.

Orientarea sexuala este naturala, fie ca vorbim de bi, hetero sau homo. Ce face crestinismul este sa o suprime cat de mult posibil. Acest fapt este deja dovedit in biblie.

http://crestinismulexpus.blogspot.com/......tatea.html

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Haha, tu condamni crestinismul, dar promovezi budismul si hinduismul laughing!

| SG1995 a răspuns (pentru Celcestietot):

De fapt tipul e satanism add literam.

| Celcestietot a răspuns (pentru SG1995):

Poate ca esti convins ca este asa, deoarece promoveaza acel site. Cine stie, poate chiar este satanist sau nu isi da seama ca asta ar promova...

| SG1995 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, adică site-ul de pe care ideile se cheamă Joy of Satan.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

In prezent Budismul si Hinduismul sunt infestate masiv cu dogme crestine. Am vazut cu ceva timp in urma imagini cu Isusi descrisi precum ar fi zeitati hinduse, ceea ce nu exista. La origini Budismul si Hinduismul erau despre spiritualitate si sunt oricum mult mai vechi decat inventia crestina. Nu se pot compara, mai ales ca religia crestina face parte dintr-un grup cu totul diferit de religii care venereaza zeul lui Israel. Nu promovez budismul si hinduismul, dar la origini erau bazate pe invataturi care ulterior au fost distruse de crestinism.
https://tinyurl.com/y2qb2cw4

Bag de seama ca pentru tine uciderea a mii de pagani in timpul inchizitiei prin metode oribile de tortura nu este de condamnat?

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

"inventia crestina", "uciderea a mii de pagani"
ia stai putin, iar dam de Voi?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru LupusDei1993):

Eu stiam ca copii care sunt asa sunt considerati copii diavolului adica ei se abat de la conceptia de a fi normal.

| audiolab8200 a răspuns:

La tine a avut?
Catre ce te-ai orientat?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru audiolab8200):

Ma consider un om normal, dar am intrebat pentru ca eu stiam ca cei care se abat de la conceptia de a fi normali sunt considerati de catre religie copii diavolului ceva de genul.