| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Credeti ca temperaturile extreme de afara sunt pedeapsa lui Dumnezeu pentru romanii care si-au pierdut credinta si pentru cei necredinciosi?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Eu cred ca mai degraba Basescu e de vina.rolling on the floor

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da eu cred ca sunt semnele sfarsitului si consecintele neascultarii de Dumnezeu.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

Atunci bănuiesc că eschimoşii sunt cei mai păcătoşi oameni.

| Rapplex a răspuns (pentru EmaS):

Sunt semnele ca suntem o specie de "tampiti", care nu isi apreciaza planeta, ci se foloseste de ea parca ar fi o planeata de unica folosinta.Stiai ca am putea inlocui sursele poluante cu care ne merg azi masinile, obiectele casnice etc? Astia care va prostesc pe voi crestinii cu tot felul de "idiotenii divine", fac foarte multi bani si isi ascund greselile in spatele "supararii fortei divine", patetic(unii ii cred cu indarjire). Terra e o mare afacere in prezent, de care profita putini oameni, majoritatea lideri ai corporatiilorwinking

| EmaS a răspuns (pentru Rapplex):

Dar nu uita ca cu mii de ani in urma Dumnezeu a spus toate evenimentele care vor avea loc in vremea de pe urma.Eu sunt credincioasa nu si credula.

| Rapplex a răspuns (pentru EmaS):

Nu e foarte greu sa faci predictii.E destul sa analizezi cum au evoluat lucrurile, iar dupa aceea totul devine simpluwinking.Imi pare chiar foarte rau ca ai picat in plasa acestei farse monumentale, denumita religie.Se exploateaza la maxim naivitatea oamenilor, nestiinta, si credinta oarba.E trist, foarte trist. Unii traiesc in saracie lucie rugandu-se pentru o viata mai buna, iar altii au vila cu 3 etaje si M3-u la scara(vorbesc de majoritatea popilor, episcopilor etc.). Unde-i D-zeu? Raspuns: In imaginatia oamenilor. Chiar imi pare rau, foarte rau. Prostia vietii chiar bate de multe ori filmuwinking

| morningstar a răspuns:

S-ar putea ca asta sa fie unul din motive. Dar, daca ar trebui sa fim pedepsiti pentru rautatatea si lipsa de credinta a oamenilor, in mod sigur ar trebui sa fie adevarate dezastre naturale.

| mgtow a răspuns:

Cine stie, probabil asa o fi dar si oameni buni la inima sunt afectati nu numai cei rai.

| Shaoran a răspuns:

Temparaturile... Pai, a mai fost frig si alta data.
In Romania s-au facut in ultimii 20 de ani 25 de milioane de avorturi, pentru asta ne va mustra Dumnezeu mult mai rau decat cu putina zapada.

| Shaoran a răspuns:

Temparaturile... Pai, a mai fost frig si alta data.
In Romania s-au facut in ultimii 20 de ani 25 de milioane de avorturi, pentru asta ne va mustra Dumnezeu mult mai rau decat cu putina zapada.

| Omulrational a răspuns:

Dar ce legatura are Dumnezeu cu iarna? Sunteti unii care il vedeti si in baie pe Dumnezeu.

| DragosConstantin a răspuns:

Cand o sa vina vara o sa intrebi "Credeti ca temperaturile extrem de ridicate sunt pedeapsa lui Dumnezeu pentru romanii care si-au pierdut credinta si pentru cei necredinciosi?" e anotimpul iarna e logic sa fie frig... daca in Antarctica e tot timpu frig inseamna ca Dumnezeu i-o pedepsit si pe oamenii aceia ca nu mai au credinta?straight face

Răspuns utilizator avertizat
| DragosConstantin a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Te crezi superior mie sa inteleg... daca se topesc ghetarii normal ca sunt sanse sa se modifice climele din diverse tari...da mno ce sa le ceri la unii care imediat cred ca Dumnezeu e responsabil oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| DragosConstantin a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Hai nu zau daca te lauzi cu lucrul acesta inseamna ca te inseli.
"Lauda de sine nu miroase-a bine. "

Răspuns utilizator avertizat
| DragosConstantin a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Spui adevaru? mie mi s-a parut ca te lauzi ca tu esti marele crestin care il vede pe Dumnezeu.Ce ma tot bazai la cat cu intrebarea aia legata de varsta mea? am 17 ani si nu imi pasa daca tu nu consideri ca am atata...tu esti genul de om care se crede superior altuia si care pretinde ca il are pe Dumnezeu mereu aproape asta e abureala totala. bafta oricum domnul mare crestin si intelept.

| AxelBv a răspuns:

Da! Tocmai de asta popoarele din Antarctica sunt pedepsite prin inghet!

| eandopuncttk a răspuns:

Bã voi parca sunteti in campanie electorala!
nu va plictisiti odata?

| axll a răspuns:

Eu cred ca e iarna si de-aia...ce e cu intrebarile astea?

| Archdaemon a răspuns:

Eu cred ca dumnezeu nu are nicio legatura cu vremea asa e iarna...

| danay72 a răspuns:

Nu cred asta, mai degraba din cauza oamenilor sunt aceste temperaturi, adica din cauza poluarii pe care o provocam.

| corinusdeplus a răspuns:

Mi-a spus mai demult cineva mai batran ca D-zeu pe oamenii rai ii lasa in plata lor, in bogatie si in minciuni, iar pe cei buni ii supune la teste sa vada daca se indoiesc de el...Deci nu cred ca ne pedepseste, asta bineinteles este parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un raspuns prea scurt pentru a fi afisat: Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal doar e iarna

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

La noi in timisoara e normal bine de cateva zile a cam luat-o razna noaptea era si minus 23, poate ne indreptam spre o era glaciara

| LaraClarice a răspuns:

(Http://www.ptroa.co.il/petition/ semneaza si da-o mai departe)

| Balu_Alexandru_1988 a răspuns:

Daca voi reusiti sa puneti astfel de intrebari, ba chiar sa dati niste raspunsuri extrem de stupide, e mai mult ca sigur faptul ca habar n-aveti ca D-zeu este iubitor si nu asa cum ziceti voi. razbunator sau ca incearca pe cineva si ca daca ti se intampla ceva sa spui ca: "Asa a vrut El". In primul rand e bine sa citesti din Biblie sa il cunosti mai bine si ca nu cumva sa il mai jignesti inca odata. Dar daca citesti ca la scoala mai bine nu te apuca de citit. Pentru a intelege ce este scris trebuie sa te implici la fel de mult cum te implici la un film care iti place mult. Totodata trebuie sa si respecti si sa aplici ceea ce inveti. Pun pariu ca daca va intreaba cineva cine este Dumnezeul acestei lumi in care traim, habar n-aveti majoritatea. Cititi din Biblie cu atentie si chiar o sa aflati ca Dumnezeu chiar are un nume UNIC! In al doilea rand ganditi-va cum ar putea un Dumnezeu iubitor sa faca ceva rau? Vi se pare logic ceea ce ganditi? Poate ca va daca cititi ceea ce am scris aici veti fi mai interesati si de faptul de afla chiar si care este adevaratul scop al vietii umane. Multa bafta in continuare si sper sa va deschideti ochii si voi. Daca e cineva interesat de ceva in legatura cu subiectul si aveti nevoie de explicatii mai amanuntite puteti trimite un e-mail la mr_alecks@yahoo.com cu subiectul care va intereseaza. Multumesc.

| Purec a răspuns (pentru Balu_Alexandru_1988):

Cu cine ai facut Limba Romana? Nu de alta, dar mi-am piedut cateva minute din viata, sa citesc ce ai aberat aici sad Tu chiar crezi ca in biblie e adevarul absolut si nimic altceva nu conteaza?

| DragosConstantin a răspuns (pentru Purec):

Si dupa parerea mea e nasol sa crezi numai ce scrie in Biblie trebuie sa te mai asculti si pe tine si sa gandesti si tu lucruriile nu numai sa asculti de ce spune Biblia ca asa inseamna ca tu lasi pe altu sa iti faca viata si e pacat ca doar una singura ai.