| FuckTWorld a întrebat:

Credinciosii nu ajung niciodată să cunoască ce este adevărul – convingerile lor apasă prea greu pe minţile lor, ei sunt înconjuraţi prea mult de sistemele de credinţă.Cum poţi să rămâi fixat în atitudinile tale când viaţa nu este fixă? Crestinii cred ca detin "adevarul absolut,, nu ii poti contrazice ei au dreptate in orice situatie.De ce chiar inainte ca tu sa ridici intrebarea, ei au raspunsul gata dat?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Pai sa fi sigur ca nu esti mai breaz.

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca si ei sunt oameni exact ca si voi. De-aia!

| FuckTWorld explică (pentru EmaS):

Geniala estilaughing))rolling on the floor))).Am zis ca ei nu sunt oamenii ca si mine? De unde ai dedus tu asta?laughing)De unde scoti raspunsurile astea? Eu accept daca un om imi zice ca nu am dreptate si imi argumenteaza afirmatiile facute ca fiind logice.Reacţia crestinilor este întotdeauna rigidă: ai o idee fixă, reacţionezi pe baza ei, înainte să se ridice întrebarea.Ai dat un raspuns, fara nici o treaba cu intrebarea, la ce sa ma astept de la un om care arunca cu versete din ''Biblie,,, cum arunca Bercea Mondialul cu banii in Florin Salamhappy. Daca nu vrei sa arunci cu versete din ''Biblie,,, vor aparea raspunsurile absurde si stupide ca si cel dat de tine.Numai bine!

| EmaS a răspuns (pentru FuckTWorld):

Altceva doream eu sa scot in evidenta.Ca nu sunteti mai breji decat noi!laughing

| FuckTWorld explică (pentru EmaS):

Eu is un desfranatlaughing))am zis eu ca is mai breaz ca tinelaughing, nici nu vreau. Daca te intrebam daca crezi in ''Rai,, si ''Iad,, aberai vreo 15 randuri.Cum intrebarea a fost diferita, ai reusit sa scrii doua randuri chinuite.Tot nu ai putut sa raspunzi la intrebare.Mi-ai aratat cat de subtila esti tu si ca poti scoate in evidenta ca eu nu sunt mai breaz decat tinerolling on the floor)). Viata ta este o lunga poveste inutila dintr-o carte.Numai bine!

| Pawesome a răspuns (pentru FuckTWorld):

Nu toti crestini sunt asa.Asta e cert. sunt multi crestini rationali cand vine vorba de religie

| FuckTWorld explică (pentru EmaS):

rolling on the floor)))) Tu esti preocupata mai mult cu viata dupa moarte, nu cu viata inainte de moarte.Aceasta preocupare vine din teama, pentru ca esti un om slabhappy. Speri la o imparatie creata de mintea ta paralizata.

| EmaS a răspuns (pentru FuckTWorld):

Vorbesti in necunostinta de cauza. Daca ai cunoaste bazele fundamentale ale crestinismului nu ai mai face afirmatii nefondate.Dar fiecare cu convingerile lui.Vezi sa nu te prapadesti de atata ras!

| EmaS a răspuns (pentru Pawesome):

Adica aia sunt crestini numai de vreme buna? Isi schimba credinta in functie de imprejurari si situatii.

| FuckTWorld explică (pentru Pawesome):

Da iti dau dreptate, ii cert ca nu toti sunt asa.Crede-ma ca am vazut pe aici doi crestini rationali, in rest numa o adunatura de oamenii, o turma de ''Genii,, care detin ''Adevarul Absolut,, si nu accepta nici o parerea contradictorie cu a lor, chiar daca ai dreptate in situatile respective. Daca nu dau citate si versete din ''Biblie,, nu stiu sa scrie doua randuri logice de capul lor.Numai bine!

| Pawesome a răspuns (pentru EmaS):

Nu,adica sunt crestini care respecta opiniile celorlalti indeferent de religie.Cei care nu judeca dupa religia celuilalt. Poate sunt mai rari, dar exista

| FuckTWorld explică (pentru EmaS):

Ce afirmatie nefondata am facut? Argumenteaza-mi si iti dau dreptate, daca iti sustii afirmatile facute intr-un mod logic si de bun-simt.Te deranjeaza si rasul meurolling on the floor))laughing))rolling on the floor)))), daca ma prapadesc de ras, care ii problema ta, te afecteaza cu ceva? Numai bine!

| Pawesome a răspuns (pentru FuckTWorld):

Astfel de crestini imi par asemanatori putin dar nu pe toti (doar pe cei fac comentarii fara justificari-ii intalnesc destul de rar, oricum) cu cleici din vremea medievala(Daca citesti,, Un yankeu la curtea regelui arthur'' o sa vezi).Nu toti, sunt care fac si comentarii justificate.

| EmaS a răspuns (pentru Pawesome):

Credinta inseamna a crede ceea ce este scris in Biblie chiar si atunci cand sentimentele ma indeamna puternic sa cred altceva.

| FuckTWorld explică (pentru Pawesome):

Nici nu intelege o intrebare, automat a schimbat sensul intrebarii in sensul dorit de ealaughing))rolling on the floor)). Despre ce iti spuneam ca ei vorbesc da nu inteleg nici macar o intrebare, de aruncat citate din ''Biblie,, poate orice om, mai greu cu legatul a doua fraze logice si de bun-simt.Ce raspuns ai datrolling on the floor)) si ce a dedus ea din raspunslaughing))rolling on the floor)), total pe langa subiect.Numai bine!

| Pawesome a răspuns (pentru EmaS):

Si exista credinciosi cu adevarat.Dar daca spui sa crezi ceea ce scrie in Biblie de ce sunt atatia credinciosi care spun ca sunt foarte importanti si ca sunt fara de pacate cand in Biblie scrie clar ca atunci cand te rogi sa nu spui la toata lumea si nici dreapta sa nu stie ce face stanga? Ei scot doar ce vor din Biblie. Sper ca acum intelegi ca ma refer la fatarnici si nu la credinciosi cu adevarat.

| EmaS a răspuns (pentru Pawesome):

Eee, asta-i alta mancare de peste.Ei nu fac altceva decat se insala singuri.

| EmaS a răspuns (pentru FuckTWorld):

Pai sa fi sigur ca nu esti mai breaz.

| RAY a răspuns:

Dar nimeni nu te obliga in prezent sa crezi, daca omul crede lasa-l sa creada ca detine adevarul absolut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru se poate spune si despre atei

| FuckTWorld explică:

Ce afirmatie nefondata am facut? Argumenteaza-mi si iti dau dreptate, daca iti sustii afirmatile facute intr-un mod logic si de bun-simt.Din nou ocolesti intrebarea si nu esti in stare sa raspunzihappy.Nu am zis ca traiesti intr-o lume inventata de tinerolling on the floor))). Unde ai vazut tu aceste cuvinte? S-au ai vreo 2000 si de ani de cand ii Biblia si nu stiam? Atunci pot sa zic ca traiesti intr-o lume inventata de tine.Hai ca esti femeie in toata firea si ma opresc aici, ca nu am obiceiul sa fiu nesimtit cu femeii.O sa-ti dau si funda la final, pentru aberatii, o meriti happySimt eu nevoia sa-ti dau funda tie, chiar daca nu ai putut raspunde.Cum alearga cocalarii pe facebook dupa un ''like,,.La fel simt si eu nevoia sa-ti dau un ''like,, pentru aberatii.Numai bine!