| Plague a întrebat:

Asa-i ca de multe ori te impotrivesti unei persoane si cand stii ca are dreptate doar din incapatanare? Crezi ca ai putea sa te controlezi data viitoare si sa iti recunosti greseala? Sau esti prea mandru sa recunosti ca esti om si ca gresesti? Nu sunt multi cei care isi recunosc greseala, si e pacat ca oamenii au ajuns sa se considere superiori pacatului si greselii...tocmai din aceste motive unii oameni ajung insuportabili, datorita faptului ca sunt convinsi ca detin adevarul absolut. Tu ai stat sa te gandesti cum esti?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Recunosc, uneori mă prind şi eu la gândul, că de fapt contrazic de dragul contrazicerii. Dar cu trecerea anilor aceste momente au devenit tot mai rare, pentru că am învăţat să mă stăpânesc şi să discern priorităţile. Şi da, ştiu să recunosc, că am greşit (o şi fac, când simt că e cazul).

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, nu imi este greu sa recunosc ca cineva are dreptate, asa cum ai zis si tu, din ambitie si orgoliul din tine te face sa zici ca nu esti de acord cu X-Y, uneori din respect pentru persoana in cauza uneori ajungi sa ii dai dreptate numai sa nu o faci sa sufere, asa mi se intampla mie cu mama mea, ii dau dreptate, chiar daca nu sunt de acord in totalitate cu ea, numai sa nu o fac sa sufere, asta e firea mea...o fi buna, rea, dar nu vreau sa o fac pe mama sa sufere, pentru ca a suferit destul in viata ei...o zi bunahappy

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi eu stiu cum sunt dar tu?