| WhatheWow a întrebat:

Crestinilor, de ce nu L-ati iubit pe Iisus cat a trait si nu dupa ce L-ati omorat ...sau ati vrut sa va convigeti ca e Mesia cel adevarat?

Răspuns Câştigător
| tudorviorel a răspuns:

Nici cei care au trait inacea vreme nici noi cei de astazi nu l iu bim.cei care l iubesc cu adevarat sint foarte putini

60 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Daca revine si zboara e "true" laughing

| WhatheWow explică (pentru Zenicide):

Se pare ca la crestini mortii conteaza nu vii! laughing

| yanira4u a răspuns (pentru WhatheWow):

Zombii conteaza...

| WhatheWow explică (pentru yanira4u):

Inchipuieste-ti cum va fi in Rai, fara zi, fara noapte n-au nevoie de mancare, de somn; inchinaciune non stop! laughing
Si una chiar spunea aici ca abia asteapta sa ajunga sa stea la masa cu Iisus!

| yanira4u a răspuns (pentru WhatheWow):

Mai ce pot sa spun uni sunt prea prostii ca sa fie insultati

| SmexyBoy a răspuns:

Stii, e o zicala veche:
Ce urca, trebuie sa si coboare big grin
Cine l-a omorat?
Crestini... iudei?
A fost omorat sau rastignit?

Eu cred ca a fost rastignit... si apoi si-a dat duhul sad

| invicta a răspuns:

Ironie "fina" sau doar ignoranta extrema a unui ateu plictisit?

| 4b a răspuns:

Asa sunt oamenii...nu pretuiesti ceea ce ai decat dupa ce pierzi...

| WhatheWow explică (pentru SmexyBoy):

Ai dreptate, L-au pus la bronzat!

| WhatheWow explică (pentru invicta):

Ironie sau plictiseala, poti sa ma contrazici?

| SmexyBoy a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu era soare... Matei 27:45
Desteptule!

| WhatheWow explică (pentru SmexyBoy):

Si daca nu era soare, de ce striga la Ilie; sa opreasca ploaia sau sa o porneasca? Inteligentule!

| SmexyBoy a răspuns (pentru WhatheWow):

big grin

| WhatheWow explică (pentru 4b):

Aici chiar ai dreptate.

| SmexyBoy a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu-l striga pe Ilie...
Doarece Ilie era Ioan Botezatorul... ce-l decapitat,

| WhatheWow explică (pentru SmexyBoy):

Te-ai documentat dar te-ai documentat prost!

| SmexyBoy a răspuns (pentru WhatheWow):

Vrei sa spui gresit, probabil sursa e de vina, si daca ea minte, mint si eu.
Dar sursa... nu minte big grin

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature a răspuns:

Pentru ca nimeni nu credea. Putini erau care credeau in El cu toate ca facea minuni. Oricum cand in sfarsit, lumea incepea sa se convinga ca El este Messia l-au vandut pentru bani. S-au lepadat de el si tot asa.
E exact comportamentul oamenilor de acum.
Oamenii sunt aceeasi.

| EmaS a răspuns:

Eu Il iubeam daca traiam in acele timpuri! Au fost si oameni care L-au iubit si au ascultat de El.

| WhatheWow explică (pentru EmaS):

Dupa razboi multi viteji se arata!

| WhatheWow explică (pentru SmexyBoy):

Deci pe cine striga?

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Eu cred ca este mai greu sa nu Il vezi si totusi sa crezi in El, sa Il iubesti sa asculti de invatatura Lui. Tu ce parere ai?

| WhatheWow explică (pentru EmaS):

Chiar sa stii ca am compasiune pentru acest om!

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Ma bucur sa aud asta. Si, ce faci in directia aceasta?

| SmexyBoy a răspuns (pentru WhatheWow):

La intrebarea asta nu vreau sa raspund.

Răspuns utilizator avertizat
| SmexyBoy a răspuns (pentru WhatheWow):

Serios?
Chiar imi pare bine sa aud lucrul asta big grin

| WhatheWow explică (pentru EmaS):

A murit EmaS! Poate ca traind atunci in acele vremuri L-as fi urmat si eu; nu pentru ca era Fiul lui Dumnezeu ci pentru invataturile lui.

| WhatheWow explică (pentru SmexyBoy):

Bine, linisteste-te ca nu suntem pe vremea Inchizitiei! laughing