| Alex a întrebat:

Cum putem fi siguri că Iisus a trăit cu adevărat pe pământ? Există scrieri istorice, altele decât Biblia, care dovedesc că Iisus a trăit cu adevărat pe pământ?

2 răspunsuri:
| RUMBURAK a răspuns:

Da scrie ca ai minte sau suflet.De asta nu se indoieste nimeni desi nimeni nu le-a vazut. Dar de existenta Lui acum toti se indoiesc. Daca l-ati vedea in fata si nu ati crede.La fel ca Toma. Atunci ati vrea alte dovezi. Ferice de cei ce nu au vazut si au crezut...

| magicianul19 a răspuns:

Daca te intreseaza maimulte te astept diseara la ora 20:45 pe adresa mea de mess magicianul_19 vom discuta mai multe legat de chestia asta si altele vor fi mai multi