| yoboss97_5553 a întrebat:

De ce a fost omorat Iisus?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru noi pacatosii...

| UnleashedPsycho a răspuns:

A existat vreodată? Cred că de aici ar trebui să porneşti.

| SuperMagicSmile a răspuns:

De cuiele care ii erau infipte in mani si picioare cred.

| Kaℓi a răspuns:

Din motive politice... a fost o neintelegere, el promitea credinciosilor Imparatia Cerurilor, acestia l-au urmat si l-au numit "imparat", iar liderii acelori vremuri si locuri s-au simtit amenintati.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Mergi pe la Biserica si-ai sa inveti.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru ca a vrut sa starpeasca coruptia din randul popilor...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Iisus încă n-a murit, încă mai sunt o groază de oameni religioși.Dar când credința asta va dispărea, atunci va muri și Iisus.

| MEIALI a răspuns:

A fost omorat pentru ca oamenii credeau ca e vrajitor sau ceva...

| Stelutza1990 a răspuns:

Pentru ca era un leader de opinie al timpului lui, idealist si vizionar care voia sa schimbe lumea in bine. Un fel de Einstein. Astia care vor progres si au nebunia geniului creativ, sunt crucificati, arsi pe rug, etc. Si apoi le aducem multumiri postoperatorii.
Bine, nu ma astept sa intelegi ce am scris aici. Vezi in Noul Testament de ce a fost omorat Iisus

| Kaℓi a răspuns (pentru Stelutza1990):

Postoperatorii?

| WhatheWow a răspuns (pentru Kaℓi):

rolling on the floor

| Stelutza1990 a răspuns (pentru Kaℓi):

Era un fel de gluma cinica. IIsus si alti martiri au fost torturati si chinuiti

| sherkhan a răspuns:

De placere si amuzament