| raMLesS a întrebat:

Creştinilor, nu va e scarba sa va împărtăşiţi dintr-o linguriţă linsa de 60 de babe?
In vinul si pe lingurita aia infecta raman resturi de alimente din gura babelor alea jegoase care nu se spala pe dinti, iar voi o bagati in gura la randul vostru laughing
Eu ştiu ca vinul ala e bun, da gasiti si la magazin, am vazut vinuri si la 15 lei.

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Sa nu mai mentionam atunci cand se duc sa pupe moastele. Sute de oameni fac schimb de saliva si se roaga la un cadavru.

Fun fact. Cand eram mic si ma ducea mama la biserica, dupa ce mi-a dat popa vin cu lingurita, a trebuit eu sa o fac pe mama de ras, si am spus in gura mare: "Acasa imi da cu paharul, nu cu lingura". Mi-a zis mama ca ii venea sa intre in pamant cand m-a auzit. Bineinteles, eu eram mic, asa ca nu imi amintesc sa fi facut asa ceva, dar as fi fost in stare. Cand eram mic eram un adevarat demon.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns:

Hai zi, câți ți-au dat ignor de când ai postat întrebarea până acum? laughing Că ști tu, adevărul supără laughing

| raMLesS explică (pentru Eisenheim):

Cred ca toti laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Teoretic tu esti doar o bucata de huma, un sac cu mate, dar cu siguranta noie ceilalti te vedem altfel, iti percepem o alta valoare a sufletului tau nemuritor... La fel este si Sfanta Impartasanie. Ea este mai mult decat paine si vin. Ea devine prezenta reala a lui Dumnezeu. Pentru cel are intelege aceste lucruri totul se schimba. La fel si pentru cel care crede in Dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da.

| RKBlue a răspuns:

Cine imparte cu lingurita?
La mine in oras, cel putin, de mai mult de zece ani se dau cutiute cu capac cu pasti.Simplu,rapid,eficient.
Nu am vazut nicio lingurita prin biserica laughing
Bonus,pentru cei ca mine, care considera somnul important, nu-i intereseaza slujba si trebuie sa ia pasti pentru alti membri ai familiei, exista cutii lasate in holul intrarii in biserica, de unde poti lua la slujba de zi.

| LoveSleep a răspuns:

Eu m-am impartasit de la 4 ani și n-am luat nicio boala.

Vrei sa ne jucam Roblox?

| raMLesS explică (pentru Mayhem666):

Puteai sa zici si tu "Acasa imi toarna cu damigeana pe gat" laughing)

| Mayhem666 a răspuns (pentru raMLesS):

laughing)))