| Raniia a întrebat:

Crezi ca planul tau de viata ar putea intra in conflict cu al lui Dumnezeu? Explica.

45 răspunsuri:
| Raniia explică (pentru EmaS):

Oamenii cei mai de succes nu sunt cei care conduc lumea ci sunt cei care implinesc visul lui Dumnezeu pentru ei.O seara binecuvantata!

| Jardelin a răspuns:

Iar ii dai cu destinul?

| Raniia explică (pentru ManStrong):

Nu,am adus o completare la raspunsul tau, imi place atat de mult acest verset.De cate ori am probleme de sanatate aplic acest tratament.

| Raniia explică (pentru dracu14):

T u incerci sa te joci cu viata, ratiunea ta spune ''cu siguranta nu exista Dumnezeu.''

| Thunderstruck a răspuns (pentru Raniia):

Ce sa caut? Am intrebat care Dumnezeu, sunt vreo 2700 de dumnezei, la care te referi?

| Raniia explică (pentru Jardelin):

Jardelin,din nou tu, te salut. Daca nu El te-ar modela in concordanta cu ceea ce urma sa fii, ce explicatie ti-ai gasi tie insuti?

| Raniia explică (pentru Thunderstruck):

Pe care-l remarci tu.

| Jardelin a răspuns (pentru Raniia):

Complicata intrebare! Cred ca ma duc sa ma culc! Mai bine te-ai culca si tu, miine trebuie sa ai grija de sanatatea oamenilor!

| RAY a răspuns (pentru Raniia):

Dar de ce voi crestini va adunati comori pe pamant?

| RAY a răspuns (pentru Raniia):

Vreau sa stiu cati crestini respecta pildele lui pana acum n-am intarnit asemenea persoana, tie daca ti-as da o palma ai intoarce obrazul nu cred

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Da acest lucru este posibil îndeosebi având în vedere că suntem imperfecţi şi înclinaţi spre rău. De aceea, Biblia ne îndeamnă să ne verificăm dacă avem aprobarea lui Dumnezeu (2 Corinteni 13:5).

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteLife a răspuns:

Cred ca planul meu de viata intra in conflict cu cel al lui Dumnezeu pentru ca eu gandesc din punct de vedere omenesc, fara sa gandesc cum gandeste El. El intotdeauna stiee cum este mai bine pentru mine, chiar daca lucrurile par a incepe rau, ele se vor sfarsi intr-un mod care-I va aduce cinste.

| Raniia explică (pentru Jardelin):

Este minunat Jardelin, cand stiu ca am fost facuta pentru asta si ca astea sunt abilitatile mele, preocuparile si momentele cand simt placerea lui Dumnezeu.Accept permisiunea lui Dumnezeu de a fi cea care m-a facut El sa fiu.Sunt fericita cand cineva imi spune-tu esti medicamentul meu-este minunat atunci cand cele mai multe lucruri pe care le faci sunt cele pe care le faci cel mai bine. Faci sa salte butonii mandriei de pe vesta lui Dumnezeu.O seara binecuvantata!

| Raniia explică (pentru RAY):

Ray,in viata unii oameni intotdeauna vor arunca cu pietre in drumul tau.Depinde de tine ce faci cu pietrele un zid sau un pod.