| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi că sfârșitul lumii se apropie?

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Din păcate nu se apropie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Omenirea a trecut prin momente mult mai grele si mereu ne.am ridicat. Deocamdata o ducem binisor. Cu cat ne vom apropia de rau cu atat vom creste ritmul de salvare. Deja am inceput sa constientizam problemele si sa cautam solutii, iar pe unele dintre ele deja am inceput sa le punem in aplicare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer să răspund cu versete din Biblie.

"Să ştii că în zilele din urmă vor fi vremuri grele. Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroşi, trufaşi, hulitori, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie, fără dragoste firească, neînduplecaţi, clevetitori, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, vânzători, obraznici, îngâmfaţi; iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu, având doar o formă de evlavie, dar tăgăduindu-i puterea." - 2 Timotei 3

"Cât despre ziua aceea, sau ceasul acela, nu știe nimeni, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl." - Marcu 13:32

| User252426 a răspuns:

Da, Zeul Superm Creator va veni pe pământ în 2160, anul apocalipsei Zeului Suprem Creator, care ne va pedepsii.

| BlindMirror a răspuns:

Credd. Dar tu, crezii?