| Vernusio a întrebat:

Cum adica sa-L cauti si gasesti pe Dumnezeu si sa-L cunosti?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Adică să studiezi cu atentie Biblia, cu sinceritate și dorința de a te schimba după normele lui Dumnezeu. Asa îl găsești și cunosti.

| RAY a răspuns:

In biblie, in vechiul testament, cica dumnezeu e iubire dar nu-i pasa de creatia lui cool

Răspuns utilizator avertizat
| Ungur_Andreea_1995 a răspuns:

Vrei sa il cauti pe dumnezeu? Am vazut ca pui mai multe intrebari asemanatoare. Cauta informatii despre el pe site-ul jw.org. contacteaza-i pe martorii lui Iehova. Ei stiu mai multe despre Dumnezeu. Dumnezeu este iubire. Citeste asta https://www. jw.org/finder? wtlocale=M&issue=2017-06&pub=g17&srcid=share si cauta mai multe informatii tot acolo. Daca vrei putem vorbi in privat despre asta.

| Denydede98 a răspuns:

Bună! Vrei sa afli mai multe din domeniul paranormal, trimite-mi un mesaj pe yahoo sau un mail pe adresa professional.radiomaker12@yahoo.com și eu te voi contacta. Lasă-mi în mail un profil de Facebook sau un număr de-al tau de telefon. Haide sa afli mai multe.