| Seminarist a întrebat:

Cum aflu la ce icoana am evlavie? sau la ce sfant?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Te referi la sfinţi, la care din ei să ai mai mare evlavie...
Maica Domnului este prima între sfinţi!

La urma urmei, toţi sfinţii sunt importanţi, cel puţin prin modelul vieţii lor...

Toţi cei care prin vieţile lor sfinte şi minunile săvârşite şi-au confirmat apropierea de Dumnezeu şi primirea de la Acesta a diferitelor daruri, vindecări miraculoase, etc...

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

La Domnul Isus.

| costis a răspuns:

Nu-i de aflat, e de citit cate ceva din vietile lor.

| danay72 a răspuns:

Studiind Biblia poti afla modul in care ii place lui Dumnezeu sa ne inchinam si sa-i fim placuti.

| Thunderstruck a răspuns:

Asta-i gen "cum aflu ce erou mi se potriveste?"rolling on the floor.

| sitărescu a răspuns:

Ai citit despre viața și minunile Sfântului Nectarie din Eghina?

| Seminarist explică:

Problema e ca atata timp cand studiezi din vietile sfintilor cum aflu la care am evlavie?