| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Cum arata Dumnezeu in viziunea voastra? Descrieti-i "portretul".

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

In primul rand este infinit. Mintea ta "rationala" poate cuprinde sau intelege infinitul?

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Deci recunosti ca pana si ass-ul meu, gandeste mai bine decat capul tau.
Stiam de mult asta.rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| OmletteDuFromage a răspuns:

Pai e rocker. Asta e sigur. Poarta un tricou cu AnarcHi, si blugi rupti. Pare o persoana de treaba, si chiar este. Nu are bube/cosuri/negi/alunite pe nicaieri (nici pe buci macar). E un gigolo (sper ca am scris corect) adevarat, nu disperat dupa pi**a cum sunt majoritatea acesto gigoloi. Nu e foarte inalt, dar nici 2 centimentri sub clanta usii. In jur de 1.75. Cam asa arata un Dumnezeu perfect pentru mine. pentru altii habar n-am.

| Owakey a răspuns:

Bună!

În viziunea mea, nu îl poţi vedea fizic, îl poţi doar simţi, o căldură şi o pace interioară copleşitoare. Aşa mi-l imaginez eu, cu ajutorul unor relatări de la nişte oameni care au fost în moarte cerebrală.

Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in jurul tau si in tine insuti.cautal acolo.il vei gasi, fiindca va iesi in intampinarea ta.corpul tau este un templu al duhului sfant care este Dumnezeu.dar este? fiindca unele temple sunt parasite de duhul sfant si si-au facut salas alte duhuri.altele au duhul sfant dar ascums in cel mai mic ungher asteptand ca respectivul sa-l caute si sa-l scoata la lumina.sa faca curatenie in templu. altii sunt parasiti si stapaniti doar de nebunia lumii asteia.ii stii pe oamenii lui Dumnezeu.sunt putini.si nu pe TPU.de ce-ti pierzi timpul? castigal in cautarea ta.lasa-i pe ceilalti, si viziunile lor.nu te ajuta cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bartolomew,imi bat timpul de multisor cu ei, si am cam ajuns la capatul rabdarii.e mult de munca cu mintile incuiate si ma gandesc la apostolii trimisi in lime precum mieii in mijlocul lupilor si acestia nu s-au temut.si au avut si rabdare, sa-si duca misiunile la capat.si nu aveau internet, nici telefonie mobila, nici macar o bicicleta.mergeau calare sau pe jos.da aia mai stau si eu pe aici.am fost ca ei si ei fac aceleasi greseli ca mine,din cauza varstei, a fricii si nesigurantei, a indoielilor sau exaltarii varstei.vor creste si se vor maturiza.vor fi mai destepti.nu stiu daca si intelepti.

| BubblesDoubleS a răspuns (pentru anonim_4396):

Si noi ne-am saturat sa ne batem capul cu voi.

| andreygrosu94 a răspuns:

Nu-l pot descrie pe Dumnezeu