| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa imi conving preotul ca, copii nu ar trebui obligati sa vina numai la slujba de la 8? am discutat cu el si mi-a spus ca daca o sa-i placa argumentele mele, se va mai gandi daca sa ma oblige si pe mine sa vin la 8 sau nu.
P.S.Sunt a7ahappy
P.S.2big grinau funda,:*

Răspuns Câştigător
| dracu14 a răspuns:

De ce va obliga? parca credinta era ceva individual, este algerea ta sa te duci la slujba sau nu, nu te poate obliga

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Ai uitat să menţionezi faptul că eşti catolică şi că te referi la programul liturgic de dimineaţă al tinerilor...

| dragos9234 a răspuns:

Esti fraiera!
Constat nu jignesc.

Răspuns utilizator avertizat
| victor333 a răspuns (pentru TheMask):

Bai rasistule care voi ba voi n aveti tot 2 maini si 2 picioare.Cum iti permiti sa i zici ca daca e catolica e rau si crestin-ortodocsii sunt mai cum se cade.De la prosti ca tine se ajunge la discriminare si ura fata de celalalt, da ti o palma!---iar pentru zonzonika daca la alta ora nu se face slujba atunci e clar ca nu si face preotul program dupa tine daca se face dar pe tine te obliga sa vii de la 8 eu zic sa nu te mai duci de loc nu merita sa te duci undeva unde nu esti bine venit e o lipsa de respect.Asta e religia o mare labareala preoti de cacao majoritatea care si impun ideile tampite si te fac sa gandesti ca idiotul de mai sus

| Calininio a răspuns:

Cum adica sa va oblige? Cine se crede, sa va oblige sa faceti ceva? Suna la protectia copilului, explica-le cazul, si spune ca te constrange sa iti pierzi timpul la slujba.

| casablanca40 a răspuns:

Te obliga sa te duci la biserica sau ai scris gresit?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Vino la 9, care-i problema si asa nu esti atenta la slujba daca te plangi

| William a răspuns:

Frate daca vrei sa mergi la Biserica mergi, daca nu vrei nu mergi. Simplu nu?

| CosticaPizza a răspuns:

Incearca sa te corupa

| WholeWorldTeam a răspuns:

Esti catolica? din cate stiu eu, din dogmele Bisericii Rasaritene nu se poate savarsii la acelasi altar Liturghia de mai multe ori intr-o zi.

| nickolasss a răspuns (pentru casablanca40):

Pe tine cine te obliga sa lupti contra crestinilor? sti ca esti liber sa nu lupti cu Hristos?

| nickolasss a răspuns:

Supune-te..rodul ascultarii i-ti va fi de folos.

| casablanca40 a răspuns (pentru nickolasss):

Ma obliga cineva sau cum? "Lupt" contra crestinilor pentru ca asta imi doresc. Lupt cu ajutorul argumentarii si logicii deci nu cred ca sunt vreun pericol pentru voi crestinii.