| Painy a întrebat:

Buna TPU.
Acum ca a venit vara si ca nu avem scoala ( unii dintre noi ), m-as gandi sa-mi fac juvite roscate. Am discutat cu mama, si ea a spus ca nu imi da voie.
Cum as putea s-o conving sa ma alse sa-mi fac? sad Si care e parerea voastra : sa-mi "vopsesc" parul in mod natural sau chimic? nail biting

Răspuns Câştigător
| ilovemusic10 a răspuns:

Hey. Inteleg ca mama a nu iti da voie. Urmeaza urmatoarele sfaturi si o vei convinge :
1.Schimba atitudinea ta in sine. Ea nu iti da voie pentru ca nu vrea sa arati prea PUNK. Documeteaza-te despre aceste suvite si noteaza-le pe o foaie aceste documentari. Gandeste-te ce consecinte si ce multumiri aduc ele. Din cate stiu eu, ele dureaza, cele chimice, vreo 6 luni. Spune-i aceste informatii. Daca e vorba de multe suvite, nu va functiona asta. Incearca sa ii spui ca vrei doar 1, 2, 3. Va admira asta. Limiteaza-te la acest numar. Este mai bine sa ai una decat nici una. =)
2.Schimba atitudinea vizibil. Cmplimenteaz-o, chiar daca azi poarta o rochie oribila. Da cu aspiratorul, spala, calca si ajut-o. Nu o sa fie cea mai distractiva activitate dar merita sa lupti pentru ceea ce iti doresti.
Daca asta nu merge, contacteaza-ma pentru niste idei mai dure si mai extreme. Funda?