| Vernusio a întrebat:

Cum as putea sa-l visez pe Dumnezeu,sa imi dea un semn ceva sau un cuvant de alinare, cum poti primi raspuns de la Dumnezeu prin vis?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Azi Dumnezeu nu mai vorbește prin vise, ci prin Biblie

| RAY a răspuns:

Daca vorbesti cu dumnezeu e ok daca dumnezeu isi vorbeste nu e sanatos deloc

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Dumnezeu,a comunicat cu oamenii prin ingeri,viziuni,vise, păna cand s-a terminat de scris Biblia. Odata cu moartea ultimului apostol, Ioan! S-încheiat scrierea sfântă.S-au terminat miracolele, viziunile, visele, au fost un canal de comunicare dintre Dumnezeu si oameni alesi.Acum avem Cuvântul scris, sau Sfănta Scriptură, care ne invata ceea ce ne este de folos. Iata un semn, o îndrumare, citeste Isaia 48:17-20.Iisus 1:8.

| unprietenaproape a răspuns:

Ma voi lasa gasit de voi daca ma ve ti cauta

| Mclaren12 a răspuns (pentru unprietenaproape):

Tot in cauta de 2000 de ani si nu-l gaseste nimeni.

| udrescuf a răspuns:

Prin Rugaciune si prin mers la Biserica.

| Mașka98 a răspuns:

In prezent Dumnezeu nu ne mai vorbeste prin vise si viziuni. Dar, citind Biblia, putem gasi raspunsul la multe intrebari. In plus, cand te rogi cu privire la o problema anume, sesizeaza cum Dumnezeu iti raspunde, iti da un semn. El de multe ori ne raspunde, dar noi nu observam asta...

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

Uita-te in oglinda si fii sincer cu cel din fata ta. Tu esti Dumnezeu-l tau.

| Cristinel1994 a răspuns:

Dumnezeu nu exista