| Paiangăm_Omu_1999 a întrebat:

Cum as putea sa trec la o alta religie? Cum ar fi religia Rastafari?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu e greu sa treci la o alta religie, dar e important sa studiezi cu atentie inainte, pentru a putea vedea care e adevărata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raaastaaaa....cum ma? fari? sari parleazu ma, da ai grija sa nu sari din lac in put ca nu ai facut nici o afasere.

| Iunix a răspuns:

Ai vreun contract ceva? Nu, așa mă gândeam și eu, așa că nu trebuie să faci nimic.

| ExprimareLibera a răspuns:

Iei legătura cu Bob Marley.

| HowdidIgethere a răspuns:

Dar nu esti deja? Eu credeam ca figurezi la Deamproastafarieni.

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Iti trebuie viza si dupa mergi pana in Jamaica

Sincer, fie ca e religie sau cultura, mie imi plac oamenii aia.
N-au ei treaba cu nimeni, nu se tarasc pe jos, nu fac nu stiu ce ritual..doar fumeaza iarba si refuza modernizarea(deci acolo n-o sa gasesti sistem audio in biserici..defapt ei n-au biserici)

Si din cate stiu poti sa fumezi legal iarba pe motiv "spiritual" ...deci oamenii nu doneaza bani, aia se duc in gradina sa-si faca un joint ca sa-l aduca pe "Jah" langa ei.

Eu zic ca aia sunt singurii oameni care nu fac rau spunand ca fac bine...Marley a fost rasta si pana acum nu am auzit sa fi facut ceva nasol ca si un preot pedofil de la noi