| anonim_4396 a întrebat:

Cum cunoasterea e pacat de moarte as vrea sa vedeti un documentar http://www.youtube.com/watch?v=ZkmEmSagGEQ&feature=playe r_embedded in continuare caut persoane care doresc un loc in iad sunt locuri nelimitate

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Unde scrie ca cunoasterea este un pacat de moarte?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Uita-te la documentar

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu ce ma ajuta astrele? Eu cunosc vremurile si ce are sa se intample din Sfanta Scriptura.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Tu esti penticostala?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Nu vreau sa ma contrazic cu tine

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce conteaza?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ca sa te intreb ceva

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ascult,intreaba-ma.Vezi ca ti-am raspuns parerea unor cercetatori despre Supa Primordiala.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

De ce daca doua persoane se iubesc nu pot fi impreuna din cauza religiei?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a spus ca nu pot sa fie impreuna din cauza religiei?
Nu vă înjugaţi la un jug nepotrivit cu cei necredincioşi

Ce a vrut să spună autorul acestor cuvinte când a spus: „Nu vă înjugaţi la un jug nepotrivit cu cei necredincioşi." Dacă ne referim la căsătorie atunci cel credincios nu trebuie să încheie legământ de căsătorie cu cel necredincios. Pentru că Scriptura ne spune că între neprihănire şi fărădelege nu este nimic comun.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Am tot vazut intrebarea la tv si aia spun ca nu se poate

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate fiecare sa faca tot ce vrea, dar pentru fiecare alegere vei primi fie beneficiile ascultarii fie vei suporta consecintele.Ti-am dat si versetul din Biblie.Deci daca de exemplu o fata pocaita se casatoreste cu un nepocait, ea risca foarte mult.Pentru ca el ar putea sa o opreasca sa mai frecventeze biserica, s-ar putea sa o duca prin cluburi, sa o forteze sa bea sau cine stie ce.Este bine ca ambii parteneri sa aiba aceleasi prioritati aceleasi obiceiuri, pasiuni.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Si daca se casatoresc vine si popa si pastorul?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Tu siai ales sotul sau tea obligat parinti?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pastorul nu va veni. Daca alegeti sa faceti cununia religioasa la preot, el va oficia cununia.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ea find pocaita? familia nu va aceepta logic nci eu nu as aceepta

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu familia traieste cu tine, ci ea.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Tu siai ales sotul sau tea obligat parinti?,

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu eram crestina pe atunci.Eu l-am ales.Ne-am iubit foarte mult si ne iubim si azi.Doar ca este o dragoste ajunsa la maturitate, nu mai arde focul cu aceeasi intensitate, dar este o dragoste care daruieste.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Pentru dumnezeu simnti alta iubire una parinteasca? ce inseamna mireasa lui isus?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Mireasa lui Isus este cea botezata cu Duhul Sfant.Ea va fi rapita la cer.
http://www.youtube.com/watch?v=4Eltm4hj-UU

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Adica cu tot corpul fizic?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Iată, în adevăr, ce vă spunem prin Cuvântul Domnului: noi cei vii, care vom rămâne până la venirea Domnului, nu vom lua-o înaintea celor adormiţi.
Căci însuşi Domnul, cu un strigăt, cu glasul unui arhanghel şi cu trâmbiţa lui Dumnezeu, Se va coborî din cer, şi întâi vor învia cei morţi în Hristos.
Apoi, noi cei vii, care vom fi rămas, vom fi răpiţi toţi împreună cu ei în nori, ca să întâmpinăm pe Domnul în văzduh; şi astfel vom fi totdeauna cu Domnul.
Mângâiaţi-vă, dar, unii pe alţii cu aceste cuvinte.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

La judecata de apoi da stiam de asta cu ridicarea la nori o secta in usa sau sinucis crezand ca vine apocalipsa/ faza cu miresele am auzit-o la pocaiti / dar ortodoxele nu pot sa se inalte doar fete pocaite?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei care se sfintesc si primesc darul Duhului Sfant.Am avut ocazia sa cunosc maicute de la o manastire din Suceava care erau botezate cu Duhul Sfant.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

O data am fost la manastire

| Narcis2007 a răspuns:

Interesant documentar...

| anonim_4396 explică (pentru Narcis2007):

Ai inteles ceva din el?

| Narcis2007 a răspuns:

Ca oamenii vor cauta intotdeauna sa creada in ceva si ca in biblie sunt doar simboluri, nimeni nu ar trebui sa considere acele povesti adevarate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce poza ti-ai tras. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce e amuzant