| babe100 a întrebat:

Cum de atatea discutii despre religie si atei si chestii pe aici?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

A refuta înseamnă a combate o afirmație cu argumente :
http://www.webdex.ro/online/dictionar/refuta
E nașpa să pici de prost, nu?

26 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că suntem la categoria religie, despre ce vroiai să vorbim, ce am mâncat la cină?!

| sandra2012 a răspuns:

Pentru ca fiecare intreaba cate ceva, ceilalti raspund. Fiecare isi sustine punctul de vedere, logica. Si pentru ca niciodata nu vom cadea de acord in privinta unui lucru: Dumnezeu exista.

| aliceinchains a răspuns:

Lol, măi fată, dacă ești la categoria "Religie", nu ți se pare normal să existe discuții despre religie? E evident și normal să se întâmple asta.

| babe100 explică (pentru aliceinchains):

Nu eram la categoria religie cand am vazut, ce am vazut

| monstrulet a răspuns:

La ce categorie ai postat intrebarea?laughing

| shadovv a răspuns:

Egoism. Ateii nu au ce cauta in rubrica aceasta. Cum pot ei vorbii despre religie cand ei nu o au sau nici macar nu au studiat o.

| florin1979 a răspuns:

Pai daca rubrica se cheama religie, despre ce vrei sa se vorbeasca? despre soparle?rolling on the floor

| babe100 explică (pentru florin1979):

Nu m-am uitat la ce cateogrie era sincer laughing da' oricum intrebam pentru. ca ma miram ca sunt atatea discutii pe tema asta "exista/nu exista Dumnezeu" nu de altceva.

| InsanelyWicked a răspuns:

Pentru ca ateii sunt mai frustrati din fire si intra aici pentru a se certa cu credinciosii laughing

| Rikudou a răspuns:

Chestii de adolescenti care se cred mai destepti decat e normal si aduc teorii revolutionare cum ca unde a fost Dumnezeu atunci cand s-a intamplat nu stiu eu despre ce nenorocire se mai gasesc sa vorbeasca.E normal fiecare om are propria lui parerea si dreptul de a avea propriile convingeri.Crede-ma ca nici eu nu stiu daca acolo sus exista sau nu Dumnezeu dar un lucru stiu sigur:"Daca crezi in Dumnezeu si el nu exista nu ai pierdut nimic dar daca nu ai crezut si el exista ai pierdut totul"(citat de Pascal)

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru Rikudou):

Nu sunt toate chestii de adolescenti, si pe mine ma pasioneaza pe langa jocuri, sex si alte porcarii ma pasioneaza si credinta.

| tamtamtam a răspuns (pentru Rikudou):

Bun citat, cretin da bun
Vezi ca exista refutari la citatu ala care arata cum tocmai iti dadusi singur cu pumnu in fata
Cat despre OP : aria de religie, cam ce vrei sa se discute?

| Rikudou a răspuns (pentru tamtamtam):

Ai grija ce cuvinte spui.

| NoKidding a răspuns (pentru FucktheSystem):

Lasa-l in tamaia lui...ce sa-i ceri

| FucktheSystem a răspuns (pentru NoKidding):

Nu pot să suport oamenii care citează Pariul lui Pascal, care se cred superiori unei anumite categorii de vârstă și care mai și zic tâmpenii, depășește gradul meu de toleranță.

| Rikudou a răspuns (pentru FucktheSystem):

Bun discurs. Daca am gresit un cuvant nu inseamna ca sunt un copil care se crede superior.Nu trebuie sa fiti ignoranti cu cei din jur happy.Si in plus ce tampenie am zis? Nu e nici prima nici ultima oara cand cineva imi intoarce replica dar in opinia mea raspunsul meu ramane cel mai bun si tu nu ai cum sa schimbi asta. Obisnuieste-te cu ideea.

| babe100 explică (pentru Rikudou):

Da' ce am zis mai chiar asa de ai zis chiar asa? Hai ceao pa te pup salut :*

| FucktheSystem a răspuns (pentru Rikudou):

Nu ai greșit un cuvânt, nu știai un cuvânt și totuși nu te-ai interesat ce înseamnă ci ai dat repede din gură.
Și nu îmi pasă cum îți consideri tu răspunsul, e logic că fiecare își consideră răspunsurile bune că altfel nu le-ar mai da, dar în opinia mea răspunsul tău e de căcat, să-ți spun mai pe românește, și tu ar trebui să te obișnuiești cu ideea asta.

| Rikudou a răspuns (pentru FucktheSystem):

Atunci imi accept greseala ca sa nu mai izbucnim intr-o cearta mai mare.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Rikudou):

A refuta înseamnă a combate o afirmație cu argumente :
http://www.webdex.ro/online/dictionar/refuta
E nașpa să pici de prost, nu?

| yonesss a răspuns:

Suntem niste crediciosi...uni dintre noirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e scurta de aia trebuie sa ne impartasim ideile chiar daca sunt unele primitive ne pierdem timpul si cu ele

| babe100 explică:

Bai voi nu intelegeti ce am vrut sa zic. Am vazut o intrebare legata de Dumnezeu unde se certau mai multe(destul de multe de fapt) persoane pe tema asta: exista/nu exista Dumnezeu. Pricepeti? Nu stiu la ce categorie era si nici nu-mi pasa asa ca va rog nu ma mai inebuniti cu categoriile voastre cu tot. Am pus intrebarea la categoria religie pentru. ca acolo mi se parea ca se incadreaza subiectu'. Sper ca e totul clar acum!

| Lilac a răspuns:

Pentru ca ne place sa ne certam cu voi, crestinii pamantului, nenea! happy

| babe100 explică (pentru Lilac):

Mai du-te bai nene

| alexlee a răspuns:

1. „Omul este o persoană religioasă prin natura sa".

 Aceasta este adevărată pentru că omul este născut ca să se închine la ceva.
 Chiar comuniştii, care spuneau că nu căruia Dumnezeu, se închinau la ceva: „la politica lor".
 Toţi oamenii sunt religioşi, chiar dacă admit aceasta sau nu. Numai că ei î-şi exprimă aceasta într-un mod diferit.
2. Omul devine ca Dumnezeul (dumnezei) în care cred şi căruia I (li) se închină.