| Omega233 a întrebat:

Cum e Dumnezeul vostru? Ori, cum ar trebui sa fie un zeu?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Criptic.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeul meu? Nu este nimeni ca El. Este Creatorul universului a omului a naturii.Este cel mai maret Dumnezeu!

| Thunderstruck a răspuns:

Sigur nu asa de copilaresc ca si Dumnezeul Biblic.

| RAY a răspuns:

Soacramea e dumnezeu meu, iar iubita care va vi e ingerul care ma salveaza

| martzian a răspuns:

Ma intreb de ce intrebi...

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Sunt atee şi aşa voi fi mereu.
Nu aşa că ăsta nu există.
Pe curând!

| Omega233 explică (pentru martzian):

Intreb deoarece fiecare are o viziune diferita asupra Zeului suprem.

| martzian a răspuns (pentru Omega233):

Asta nu este o motivatie, mai ales daca cunosti acele viziuni diferite...

| 3xfemeie a răspuns:

Divinitate suprema. Imi place sa-i spun Dumnezeu pentru ca pentru mine, numele asta cuprinde tot.

| mentholinks a răspuns:

Indescriptibil.

| pisicutzamik a răspuns:

Dumnezeul meu este si Dumnezeul tau si al tuturor vietatilor de pe Pamant! decat ca unii cred in alti "Dumnezeu" imaginari

| OOOLEOOO a răspuns:

''God is black''

http://i48.tinypic.com/2ajqurk.jpg

Selassie!

| Mădă0611 a răspuns:

"Etiopienii spun că zeii lor sunt cârni şi negri, tracii – că au ochi albaştri şi părul roşu… Dacă boii și caii...ar avea mâini, ...caii și-ar desena chipuri de zei asemenea cailor, boii asemenea boilor." tongue