| anonim_4396 a întrebat:

Credinciosilor, ce parere are dumnezeul vostru de homosexualitate?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Mereu din astfel de intrebari se nasc alte polemici si alte subiecte, felicitari,, ai trollat!

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Homosexualitatea e genetica

| Drimmero a răspuns:

Ai orientari de genul? Serios te intreb,, te vad foarte bulversat de asta in ultima vreme...
Dumnezeu iubeste omul indiferent de ce este el, dar de obicei este condamnata pentru deviere asupra naturii/
Nu eu am inventat condamnarea, nu eu am inventat legea biologica!

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Nu cred, adica n-am incercat asa ceva.
In fine, nu, nu ma deranjeaza subiectul asta, ma amuza cum unii spun ca o persoana homosexuala ajunge in iad laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Sunt pacate mai mari decat homosexualitatea,, aici nu stiu ce sa-ti zic, mai bine sa ne vedem de treaba noastra, mie unul nu-mi pasa de ei.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Eh, nici mie!
Fiecare cu viata lui laughing

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

"Bulversat"?

Chiar de e cu intarziere.:
WhiteNun, spune-mi, te rog, ești fata sau băiat?
Ca eu cred ca iar am crezut ca cineva e femeie si de fapt era bărbat, pentru a 4-a oara pe site-ul asta.
laughing

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Sunt baiat laughing

| Deaad a răspuns (pentru Clorox):

Nu pot sa cred. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Stai linistit ca asa am patit si eu,, baieti cu trasaturi de fete pe aici, iti iei teapa de toata frumusetea/

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Bati apropo la mine? straight face

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Nici intr-un caz, ziceam doar asa

| Clorox a răspuns:

Mi-am atins ţelul laughing
Nu mai e nevoie sa raspundeti laughing

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Eram trist, trebuia sa rad laughing
Sorry sad

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Mereu din astfel de intrebari se nasc alte polemici si alte subiecte, felicitari,, ai trollat!

| Deaad a răspuns:

Proasta,cum am si eu de altfel.
Singurul subiect unde eu si Dumnezeu suntem pe aceeasi lungime de unda.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Ai grija ca o sa fii etichetat drept homofob, intolerant sau mai stiu eu,, ignorant/

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Si ce?

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

In cel mai rau caz ma injura un dobitoc, in cel mai bun caz imi da vot eronat si nefolositor Noname.
laughing

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Ce persoana s-ar supara ca esti homofob? E viata ta, faci ce vrei laughing
Nu?

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

))))) Nu doar ea, aici esti vanat de multi ochi.
Oare eu sunt singurul care se simte deranjat in ultima vreme de o pseudo-propaganda? Eu unul nu aveam nimic cu ei,, nici macar nu stiam ca exista pana sa puna presiune pe multe lucruri.

| Deaad a răspuns (pentru Clorox):

La fel cum unii sunt vegani si militeaza impotriva "violentei asupra animalelor", asa si eu am o parere proasta si despre vegani si despre homosexuali.
Ei vor o lume fara "violente asupra animalelor", eu vreau o lume unde sa nu vad cupluri de homosexuali tinandu-se de mana pe strada si lingandu-se, obiectiv al protestatarilor lgbt.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Total de acord,, dar o chestie vreau sa zic,, e alegerea lor sa manance ce vor si ce nu, dar sa nu vina sa ne impuna noua sa mancam ce nu vrem, asa cum noi le respectam alegerea,, ar trebui sa ne respecte si noua decizia din farfurie, ca nu e om care sa se nasca vegan, e vina mea oare am fost invatat sa mananc lactate, branzeturi sau mai stiu eu ce? Din moment ce eu respect ceva,, e si normal sa fiu respectat/

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Uita-te la videoclipul asta:
https://www.youtube.com/watch?v=v5j1gA50QXE&t=109s

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar ca, daca ei iti respecta alegerea tu de ce nu ai face-o? (Nu ma refer la tine)
Ce fel de persoana esti daca un vegan este de acord sa mananci carne dar tu nu esti de acord ca ei mananca doar chestii care nu provin de la animale? happy

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Stilul de viata si alimentatie ales de vegani este in neconcordanta cu natura.
Veganii supravietuiesc in societate.
Dar daca erau in natura,inainte de era moderna,nu rezistau niciodata.
E un stil de viata pur si simplu ilogic.

Iar anomaliile,ca orice anomalie,doreste sa se raspandeasca.
Dupa vegani,toti ar trebui sa aderam la porcaria asta.
Dupa homosexuali,ar trebui sa nu mai existe discriminare.
Discriminare fata de o anomalie?
Daca nu se lupta impotriva lor,ajung sa acapareze societatea,precum o boala ajunge sa acapareze corpul,tot o anomalie si ea.
Astfel se disturge normalitatea pe care veganii,lgbt si feminismul o considera relativa.
Normalitatea,din punctul meu de vedere e raportata la natura.
Natura a mai dat si anomalii,care, dupa parerea mea nu ar trebui exterminate, ca nu sunt tiran, ci doar restranse, sa nu ajunga in societate.

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Nu uita, ce-i normal pentru paianjen este haos pentru insectawinking

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Nu sunt eu in masura sa judec asa ceva,, daca ei vor sa manance sanatos si sa protejeze animalele astfel, e alegerea lor. Si eu la randul meu iubesc enorm animalele si am o repulsie mare fata de aia care le schingiuie, eu unul nici nu pot sa privesc un videoclip despre cum se 'prepara' animalele, e prea brutal si prefer sa nu il privesc. Eu asa sunt setat sa mananc,, e ca si cum dintr-o data sa mi se impuna ceva diferit fata de cum eram eu obisnuit, sa mi se dea peste cap tot ciclul vietii. Eu ii respect pe vegani pentru initiativa lor,, dar totul sa aiba limite!

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu stiu cum rezista fara carne, si eu ii respect, eu mor daca nu mananc asa ceva, chiar daca iubesc animalele, asta e ciclul vietii sad

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Stiu povestea, isi procura vitamine din pastile,, ete flosc...

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Se ajunge prea departe si asta datorita apelului catre 'societatea moderna'!

| Stell99 a răspuns:

Eu sunt ateu dar nu doresc sa am in preajma mea nici o data homosexuali, vegani, iubitori de animale...
As mai zice ceva dar nu se poate.

| Clorox a răspuns (pentru Stell99):

Well, as zice eu ceva dar nu prea imi permite... Pe cine naiba pacalesc?
Invata dracu gramatica aia laughing
Inainte sa-ti dai cu parerea fii cu capul pe umeri laughing

| Stell99 a răspuns (pentru Clorox):

Esti atat de amuzant incat devii penibil copil prost.
Mai taie din scula aia de "18" cm.
Ce cauta acel "1" acolo?

Mars de pe TPU!

| Clorox a răspuns (pentru Clorox):

Stell99, Asta chiar mi-a facut ziua, well, seara laughing
Ce om laughing
Te roade invidia? laughing

| LolaMona a răspuns:

Doamne ce ma enerveaza, aia de la biserica fac bani pe povesti, si ii numesc pe unii pacatosi fiindca ei iubesc altfel

| Clorox a răspuns (pentru LolaMona):

Eh, haterii sunt peste tot, tu fii tare, iti sugerezi sa nu bagi de seama, fiecare este cu parerea luiwinking
Eu nu am nimic cu nimeni, nici cu crestinii aia fanatici, e viata lor big grin

| Falconcap a răspuns:

Dumnezeu si pacatul nu pot coexista. Dumnezeu uraste pacatul si nu pacatosul. Cum era fraza aia"Dumnezeu iubeste mai mult pe ultimul pacatos decat il iubeste primul dintre sfinti pe Dumnezeu". Problema este ca datorita naturii pacatului, care duce la moarte, acesta nu poate sa existe in Rai, deoarece acolo vei castiga nemurirea si deci pacatul nu va mai fi Dumnezeu este repugnat de catre pacat, nu de creatia sa cea mai buna. Mai e de adaugat ca pana sa nu fi murit Iisus pentru pacatele omenirii, nu se ducea in Rai nimeni.Noi putem sa speram la mantuire numai datorita sacrificiului lui Iisus.De aia i se si spune Mantuitorul, si de aia doar prin el te poti mantui.Pentru ingeri, in schimb, nu exista mantuire sau purificare si tocmai de aia ingerii care s-au rebelat nu pot fi salvati pentru ca au fost corupti de pacat. Iisus nu a murit si pentru ei.

| Clorox a răspuns (pentru Falconcap):

Nasol de ei, nu iisus era tipul care ii iubea pe toti? laughing
In fine, nu prea imi pasa, eu sunt cu religia mea laughing

| Falconcap a răspuns (pentru Clorox):

Nu stii povestea cu oile ratacite? Cand o oaie ratacita revine in turma e mare veselie. Asa si cu cei rataciti care vin pe urma. Portita nu se inchide niciodata.Cum nu e asta o dovada de iubire? Daca ai un stil de viata sau moravuri care nu sunt in concordanta cu dogma, sunt catalogate drept pacate, dar nimeni nu ar trebui sa te judece, in teorie, pentru asta.Acum ca gloatele de trogloditi care nu stiu in ce cred o fac, in loc sa te ajute conform credintei ci doar te manjesc, asta e. In Biblie se spune ca poti numai de trei ori sa incerci sa convingi pe cineva care este ratacit sa se intoarca la calea cea buna. Daca nu o faci, tu ti-ai facut datoria.

E doar o chestiune de bun simt si respect mutuu. Daca preferi sa isti certuri e problema ta

| Clorox a răspuns (pentru Falconcap):

Multumesc pentru comentariu, m-a ajutat foarte mult, sunt surprins de asta.

| Falconcap a răspuns:

Dar da.Nu una asa buna! E usor sa gasesti daca alegi sa cauti. Presupun ca intrebarea a fost mai mult pentru a escala conflicte

| Credintaorg a răspuns:

Depinde cat de bine arati.