| Moisie a întrebat:

Cum explicati versetul din Biblie de la 1 Timotei 6:20,?
Care ne invata sa ne indepartam "de stiintele mincinoase care rataceste oamenii de adevarurile credintei"?
Ati auzit bine, Biblia vorbeste de "stiinta mincinoasa", fiind bine stiut faptul ca STIINTA se bazeaza numai pe adevaruri dovedite si luate din realitate, care se pot repeta si dovedi de cate ori se doreste, in timp ce credinta este oarba, adica se bazeaza doar pe intunericul din mintile credinciosilor.
Nu vi se pare ca si aici vedem o dovada care ne adevareste ca "valoarea" Bibliei este doar aceea ca prosteste oamenii ratacindu-i de adevar si de realitate?
Nu credeti ca asemenea manuale de prostire a oamenilor ar trebui interzise in scolile din Ro?

4 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Cuvantul stiinta nu e cu sensul din dictionar ci se refera la secte care se dau mari iubitori a lui Dumnezeu...cum sunt martorii lui Iehova sau alte religii aparute peste noapte.

| Moisie explică (pentru InVisible99):

Tu glumesti?
Sau nu-ti dai seama ca-L blasfemiezi pe Dumnezeu?
Pai tu ai impresia ca Dumnezeu Atotputernicul, cel care a inspirat Biblia sub atenta supraveghere a Duhului Sfant, ca nu cumva sa se greseasca ceva, a scris prostii astfel ca o creatura umana ca tine sa-L corecteze?
Asta se cheama Blasfemie, si fi sigur ca vei plati amarnic pentru ea, pentru ca singutul lucru care nu se iarta este "Hula impotriva Domnului", adica blasfemia!
Asa ca ia cuvintele Viblie asa cum sunt scrise, si nu le mai intoarce tu ca Dumnezeu nu este un idiot pe care sa-L corecteze creaturile sale nestiutoare, adica credincioase.

| InVisible99 a răspuns (pentru Moisie):

Tu ori esti un fraier care ia religia la misto ori esti prost... ceea ce am sustin eu tine de limba romana, un cuvant are mai multe sensuri, iar eu ti-am zis care ar fi intelesul acelui cuvant in acel context, nu am corectat nimic.

| Moisie explică (pentru InVisible99):

Daca tot iti place sa discuti despre altii ca sunt prosti, atunci afla ca cei mai prosti sunt aceia care isi imagineaza ca sunt mai destepti ca Dumnezeu motiv pentru care isi fac timp si mila de sarmanul tantalau ceresc care a Creat lumea prin Stiinta Sa, si il miluiesc pe n]bietul Creator pe care-l cred nestiutoe cu cate o gramada maronie plin de Duhul inteligentei lor unice!