| 1Q a întrebat:

Cum fac cerere sa ni se aduca lumina la poarta? Precizez ca nu apartin de nicio Parohie din zona, sunt in Bacău,
Fara răspunsuri pe langa subiect

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si unde ai vrea sa faci cererea daca spui că nu apartii de nici o parohie? Apartii, chiar daca tu nu stii asta. Mergi la cea mai apropiata biserica din zona, fara sa intri si trebuie sa fie cineva care sa te lamureasca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai unde să faci cerere. Sună la parohia din zonă, dar preotul fiind foarte ocupat în această perioadă, ai șanse mici de succes.

| Catrice a răspuns:

Târziu, la mine au umblat preoții pe strada ieri, azi se sta în casa.

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Asa saracie e in Bacau? Va tine pe intuneric

| anșa a răspuns:

Probabil o să îți fie adusă de cea mai apropiată biserică din zonă sau dacă nu, fă rost de numărul de telefon al preotului și discută cu el.