| 1Q a întrebat:

Unde pot sa fac cerere ca sa primesc la poarta Lumina in Noaptea de Inviere? Locuiesc in Bacau.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa speram ca nicăieri. Nu moare nimeni daca anul asta nu aprinzi o lumânare. S ar putea sa moara foarte multa lume insa daca tu vrei sa iti aprinzi o lumânare

| Meme10Memu a răspuns (pentru suntserios):

Tu nu te cumineci? Eu nu ma cuminec. In loc de lumanare aprind becul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sper ca decizia să se plimbe jandarmii și polițiștii cu lumina se se abroge. Asta ca să nu mori infectat de dragul unui ritual.

| Holiday a răspuns:

La Enel.

| Digikey a răspuns:

Am cu 50 de lei bricheta sfintita la Ierusalim care face lumina la fel de sfanta.

Răspuns utilizator avertizat
| DuckDodgers0 a răspuns:

Suni preotul de la parohia din care faci parte