| AlexandruSaleh a întrebat:

Cum fost posibil acum 2000 de ani noul testament să fie scris, că tot mi se adresează foarte des întrebarea aceasta.

7 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Nu inteleg prea bine intrebarea, care ar fi fost problema acum 2000 de ani care sa-i impiedice scrierea?

| RAY a răspuns:

Care e faza? Sunt scrierii și de acum 7000 mii de ani,la sumerieni, sumer = vara = zeul soarelui, de la sumerieni a plecat vechiul testament iar noul testament de la greci, au combinat miturile lor cu povesti din Nr, auto sunt 4 și anonimi

| anonimg a răspuns:

Scrierea a fost inventată cu mai mult de 2000 de ani în urmă.

| KovacsB a răspuns:

Raspun-sul af-la teu suflet.

| EestiSodalane a răspuns:

Deschide o carte de istorie și vezi când a fost inventata scrierea.

| T0Teu a răspuns:

Ți an răspuns la cealaltă întrebare. Prin Duhul Sfânt. În Biblie scrie ca TOATĂ SCRIPTURA ESTE INSUFLATA DE DUMNEZEU (2 Timotei 3:16)

| adonix a răspuns:

Dacă suntem atenți observăm că poeții tamili au scris acum aproximativ 2000 ani în limba tamil care se vorbește în India.
Filozofii greci au scris acum 2500 ani.
Aceste texte pot fi verificate.