| CinevaAnonimă a întrebat:

Cum îmi conving mama să mă lase pe câteva zile la o mănăstire?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce să faci acolo? Ce vârstă ai?

| CinevaAnonimă explică (pentru sadrian46):

16 ani. Am scris mai sus ce să fac.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca fii acceptată, poți merge ca turistă, dar nu singură, ci însoțită de părinți. Pentru a participa la viața comunității ca novice, nu este așa de simplu. Trebuie îndeplinite multe formalități. Să mergi să stai câteva zile pe acolo cum ai dori tu, nu se poate. Sunt reguli stricte.

| CinevaAnonimă explică (pentru sadrian46):

Am o colegă care anul trecut a mers de una singură la mănăstire și a stat câteva zile, dar fără de vreun adult. Nu plănuiesc să mă duc ca novice.

| sadrian46 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Dacă părinții te lasă și ei te primesc.

| Celcestietot a răspuns:

Pai de ce doresti ca sa te duci la manastire?

| CinevaAnonimă explică (pentru Celcestietot):

Să stau acolo câteva zile, poate să mă spovedesc, să ajut pe acolo.

| Celcestietot a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Ii spui ca vrei sa te duci acolo pentru cateva zile in numele Domnului si ca aceasta calatorie te va schimba intr-o persoana mai buna. Poti sa ii spui si ceea ce vrei sa faci in acel loc.

| CinevaAnonimă explică (pentru Celcestietot):

Voi încerca. Mulțumesc de răspuns!

| Celcestietot a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Cu placerewinking!

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Ii spui ca iti doresti asta. Dacă daca esti stresat, exista spitale de psihiatrie pentru adolescenți. Se face tratament si terapie.

| Digikey a răspuns:

Ii spui ca ai auzit ca au acolo un calugar frumos si vrei sa-l ispitesti.

| CinevaAnonimă explică (pentru Digikey):

Interesantă idee.

Acum serios vorbind, eu chiar am nevoie de un argument convingător.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Spune adevarul, de ce vrei sa mergi si spune si de prietena ta, chiar daca la inceput poate nu va fi de acord pana la urma te va lasa, daca ai nevoie de unele sfaturi duhovnicesti lasa mi mesaj in privat