| RationalityRules a întrebat:

Cum interpretati povestea genezei din biblie? Intr-un mod mai realistic sau literar? Credeti ca Dumnezeu si Satan sunt de fapt fiinte extraterestre care ne-au creat prin manipulare genetica? Sau Dumnezeu a creat omul prin evolutie?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Evoluție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offfffffffffff Doamne Dumnezeule meu ai milă de noi că te bat jocorim și te umilim te negăm ne batem joc de bunătatea ta și mila ta iară ne căci nu-ți suntem demni ai loiaali și miloși așa cum tu ești cu noi mereu și nu ne uiți și nici nu ne lași să cădem când noi ne facem rău prin propriile noastre fapte și dezamăgim te amăgim te umilim iartă ne Doamne Dumnezeule meu iartă ne că n-avem minte și Suntem cum suntem și ne credem de multe ori ceai ce nu suntem si ne batem joc de tine si bunătatea ta mereu

| RationalityRules explică (pentru anonim_4396):

Hai fi serios happy oare atotputernicul sa fie afectat de niste nimicuri ca noi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RationalityRules):

Eu sunt mai mult decât serios de fie-care dată Dumnezeu pentru mine nu este un subiect nu este un basm nu este o teorie nu este o filozofie nu este povestea.

Dumnezeu pentru mine este Absolut ABSOLUT TOTUL. noi nu suntem niște nimicuri pentru Dumnezeu noi SUNTEM ABSOLUT TOTUL PENTRU DUMNEZEU dar uni din noi se cred peste Dumnezeu cu acele 2 grame de materie cenușie pe care le are și "mintea sa luminată" open maind... Dumnezeu îl poți înțelege doar și doar și doar cu inima și sufletul cum? Când într-adevăr cu Adevărat și cu Adevărat îl pui îl așeși in inima ta și sufletul tău atunci ai sa vezi ce poate face Dumnezeu pentru tine cu Adevărat dar fiindcă din păcate suntem multi cu "mintea luminată" ce facem? Îl judecăm îl luăm peste picior îl hulim îl umilim in dezamăgim îl amăgim îl face maimuță îl vorbim de râul și-l judecăm pe Dumnezeu altor Oamenii și el văzând auzind "omul" acela care răspândește ură răutatea prostie invidie dușmânie scandale certuri Intre oamenii de a-și atinge scopul său interesul său arunci Dumnezeu ce face? Îl lasă pe acel om "luminat" la "minte" și "inteligent" "descurcăreți"... Sa vadă ce însemna Dumnezeu într-adevăr cu Adevărat da cu Adevărat nul pedepsește nu nu-i face nimic absolut nimic nu-i face nul pedepsește cu nimic căci Dumnezeu știe de la bun început omul fără frică lui Dumnezeu in inima sa in sufletul său și fapta sa și care cred că Dumnezeu este o gluma un nimic el singur acel om își va distruge propria viață el singur acel om își va bate de propria sa viață joc și sufletul el singur acel om își va distruge prin propriile sale fapte sufletul și viața noi nu vrem sa înțelegem nu vrem nu vrem sa înțelegem.

Ști când ABEA ABEA ABEA ABEA AJUNGE OMUL SA ÎNȚELEAGĂ PE DUMNEZEU SI SA ÎNȚELEAGĂ CEA FACE SI CE A PIERDUT? Când Dumnezeu îl lasă de asta va spun va zis va scriu va explic cum pot și eu în felul meu cu bune și rele daca îl pierdem pe Dumnezeu din inima noastră și sufletul Nostru suntem cu toți rătăciți rătăciți cu toți pierdem totul în viața dacă îl pierdem pe Dumnezeu ne pierdem și pe noi și sufletul și inima și ajungeam rătăciți sa ne batem joc de sufletul și inima noastră plin locurile murdare pline de "oamenii" fără frică lui Dumnezeu care ei cred cu o bucată de corp "de minte luminată"și 2 grame de materie cenușie pot conduce lumea laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinghappylaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RationalityRules):

O sâte țin minte toată viața ce ai spus de Dumnezeu. Sa nu crezi că te uit vreodată.happy

| RationalityRules explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu ma intereseaza, poti sa fi sclavul lui dumniezo cat vrei

| anonim_4396 a răspuns (pentru RationalityRules):

Am sa fiu veșnic etern lui Dumnezeu sclav am săi pup și tălpile lui Dumnezeu.

Dar știu că nu sunt demn său fiu sclav căci Dumnezeu nu ține sclav lângă el și oamenii demni cu inima și sufletul curat cu Adevărat.Sclavi se vând și sunt cumpărații el nu vrea să cumpere pe nimeni și nici să răscumpere pe nimeni el vrea să-l purtăm in inima noastră și sufletul nostru cu Adevărat atunci vom devenit demni de Dumnezeu cu Adevărat prin propriile noastre fapte față de Dumnezeu.

| RationalityRules explică (pentru anonim_4396):

Esti pierdut in lumea cu povesti, ticule laughing)))

| EestiSodalane a răspuns:

Așa cum scrie, Dumnezeu a creat lumea inclusiv omul în 6 zile.

| Pocait01 a răspuns:

Cu ce te ajută răspunsul?

Scrie că a creat cerurile și pământul iar pe noi din pământ. Trei lucruri suficiente de știut: că El a creat totul, că a creat atât cerurile cât și pământul, și că pe noi ne-a creat din pământ.

| MihaiMB a răspuns:

Prin Evoluție.