| anytha13 a întrebat:

Cum pot face un pomelnic?

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pe o foaie scrii numele celor care vrei sa fie pomeniti. @adrian dai cu nuca in perete si vrei sa faci pe desteptul, intrebarea nu a fost daca mananca morti. Se pare ca stai prost cu logica.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! uite un link, poate te va ajuta.
http://www.doxologia.ro/viata-bisericii/interviu/cum-se-face-un-pomelni

| Ana a răspuns:

Foarte usor, scrii pe o foaie numele tuturor rudelor/prietenilor decedati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.eph.md/news/invatatura_de_credinta/421.html
ai aici mai multe informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omoara cativa membri ai familiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu pixu'+ o hartie... thinking Cu ocazia trece-ma si pe mine ca ti-am facut un bine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa scrii pe tine, pe parinti, daca ai copii scrii si copii si daca ai barbat sau prieten. Si daca vrei scrii si neamurile.

| ed23tm a răspuns:

Inteaba-l pe preot.

| Alexa_3478 a răspuns:

Daca este pentru vii scrii "pomelnic pentru vii" si incepi sa ii enumeri.
Daca este pentru morti faci o cruce si incepi sa ii insiri!
winking
Succes!

| anytha13 explică:

Eu stiam ceva de genu
Se roga robul lui Dumnezeu. da de aici nu mai stiu laughing

| iulia276 a răspuns:

Buna.pai un pomelnic poate fi pentru vii sau morti.scrii sus pe o foaie de hartie pentru cine este(vii sau morti)si mai jos enumeri cu spatii intre ele si unele sub altele numele de botez ale familiei, rudelor sau ale cui vrei tu.incearca sa scrii cat mai citet. sper ca raspunsul ti-a fost de foloslaughing.:*

| adrian_6103 a răspuns:

De ce sa faci pomelnic, unde ai citit in biblie ca mananca morti dupa moarte. Sant curios si eu?