| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot interacționa cu spiritele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU POTI. sa iti explic si de ce, e foarte rau daca inca mai exista tineri care sa creada in spirite/paranormal/divinitati in secolul 21 ( zic tineri deoarece in cazul celor mai in varsta e greu sa schimbe ceva in ce au crezut 30-40 de ani ) fiecare fenomen "ciudat" a fost explicat prin stiinta. acum sa o luam asa (poate nu e ceea ce intrebai tu dar daca te gandesti putin e acelasi lucru) cand te-a ajuta pe tine cu adevarat o zeitate? fiecare lucru frumos din viata fiecare obstacol depasit din viata a fost depasit de tine prin forte propri, deci cam asa e si cu spiritele tu vei incerca in milioane de moduri sa faci asta ajungand la "samani/vrajitoare" care iti vor spune exact ceea ce tu vrei sa auzi doar pentru a castiga niste bani. Atept sa fiu reportat de catre un crestin convins acum

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa instig la ateism btw

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Îți dau fundă ca să nu mai poată să te raporteze nimeni. big grin
Cu plăcere! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie, doar daca vrei ( imi place sa comentez pe suibecte de genul )

30 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Nu poti. Cel mult poti avea diverse halucinatii.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Îmi vine foarte greu să cred asta.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Regret, dar toate povestile cu spirite, ori sunt rodul halucinatiilor, ori povesti ale unora care cauta atentie.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Deci nu există magie? Nimic? Nici D-zeu? Ce plictisitor...

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Da..nici Mos Craciun, nici Zana Maseluta...foarte plictisitor, intr-adevar...happy

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Ce zici tu de Moș Crăciun?! Pe-asta n-o mai cred. Hai că deja ai întrecut măsura!

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Nu-mi arunca zâmbetul ăla drăguț că sunt supărată. O să-i spun Moșului să nu-ți mai aducă cadouri.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

I-au spus altii inainte...dar tot imi aduce...

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Cu tine de ce e atât de bun? Eu i-am zis să-mi aducă o mătură zburătoare și nici acum nu mi-am primit cadoul.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai permis de zbor cu matura.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Aha, înțeleg. Dacă aș conduce fără permis aș comite o ilegalitate. Nu-și permite să mă corupă. Da, ai dreptate.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

El nu...

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

El nu dar prietenul său, D-zeu, da. big grin Cică ne testează credința dar de fapt ne ispitește să cădem în păcat. Dumnezeu ne corupe.

| sublime89 a răspuns:

Cum ai tras tu concluzia ca exista spirite?

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

M-am uitat la ''Fenomene stranii''.

| LePotato a răspuns:

Care spirite?laughing

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Vreau s-o văd pe buni.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oooo si eu vreau sa vorbesc cu spiritul bunicii mele, dar din pacate asta e imposibil pentru ca e inca vie, offf!

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Aoleu! Cin' te-a suspendat? Zi-mi că-i sparg fața.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

O tipa, administratoare, cica am vorbit urat si am facut misto de oameni. Pe 23 imi da drumul, si lui suck pe 30 sau cam asa.

| MskDesign a răspuns:

Nu se poate asa ceva! Spiritele exista in oamenii slabi de inger.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca poti interactiona cu spiretele ...sinucide'te dar nu poti avea bilet dus + intors este ilegal ca daca nu respecti legea, Dumnezeu te izgoneste din Rai.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar nici nu vreau în Rai. Iadul pare mult mai interesant. Cică există apă termală în cazanul lui Sătănel.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Jajajaj. Jacuzzi

| Andrei123654789 a răspuns:

Incearca LSD.

| ramanempire a răspuns:

Nu poti