| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac cursuri teologice la Institutul Sola Scriptura adică cursul academic?
Că nu renunț la religie, e una din pasiuni.

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Intreaba-i daca ofera asa ceva.

| Werrich a răspuns:

Asociația „Sola Scriptura" este o asociaţie non-profit, care are ca obiect de activitate promovarea standardelor morale şi sociale prin distribuirea de cursuri gratuite (prin corespondență sau online) axate pe patru domenii de interes general: familie, sănătate, dezvoltare personală şi cunoaşterea Bibliei.

Sola Scriptura nu este un institut, este doar o librarie (magazin de carti), nu ofera cursuri academice, singurul institut teologic adventist este Universitatea Adventus din Cernica
https://uadventus.ro/