| AvalohAlyn a întrebat:

Daca fac cursul de Sanatate de la Institutul Sola Scriptura iau diploma la sfarsit si devin doctor?laughing

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

În niciun caz nu devii medic.
Sunt cursuri de sănătate, de nutriție.
Pentru medicină (ca să devii doctor) ai nevoie de studii universitare.
Eu îți recomand cursurile de sănătate de la SolaScriptura. Vei cunoaște lucruri care poate nu vei avea ocazii să le mai cunoști. Fiziologia -stiința care se ocupă cu modul de funcționare ale organismului uman- ar trebui pusă în manualele școlare încă de la primele clase. Știai că modul nostru de gândire, de percepție, este influențat de ceea ce mâncăm și bem? La fel și starea noastră psihică, mentală și spirituală? Creierul este un organ; dar știe cineva cum funcționează el? El comandă gândirea, mișcarea și emoțiile. Dar de la cine primește el comenzile?
Știai că multe probleme de sănătate apar din pricina că suntem în relații neplăcute cu o persoană sau mai multe?
Nu știu dacă vei primi răspunsuri la aceste cursuri. Știu doar că vei rămâne uimit la cât de multe lucruri deosebite vei afla dacă te vei înscrie la ele.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu devii nici un fel de medic. Pentru a deveni medic este necesar sa termini o facultate de medicina.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Fals. Trebuie sa termini rezidentiatul, sa il dai, sa-ti iei aprobarea si numirea de la Colegiul Doctorilor, sa ai dreptul la parafa, etc. Orice idiot poate sa "termine" medicina.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Se pare ca incurci obtinerea diplomei de medic cu dreptul de a practica medicina. Si sigur ca stiam conditiile de practica, doar ca nu avea rost sa le insir, la terminarea facultatii le-ar fi aflat.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sper sa n-o termine! Au "terminat-o" altii destul! Acum poti pune silicoane si daca ai terminat liceul alimentar! laughing

| Andreeush a răspuns:

Pentru a deveni doctor trebuie să faci facultatea de medicină.

| johnnny123 a răspuns:

Ce să te mai complici cu Institutul Sola Scriptura? Poți să obții o diplomă de medic la fel de autentică dacă scrii "Doctor" cu ketchup pe o pereche veche de chiloți și o înrămezi.

| FoxyM a răspuns:

Eu nu am primit diploma de la aceștia!

| anonimg a răspuns (pentru FoxyM):

Ar trebui să iei legătura cu ei și să ceri diploma, dacă într-adevăr ai terminat cursurile. Sau le poți relua daca nu le-ai terminat.

Răspuns utilizator avertizat
| DanyDav a răspuns:

Daa, pui botox si silicoane!