| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poti sa ai pacea aceea si seninatatea pe care o au unii pocaiti(neoprotestanti)?
Exista pace interioara chiar daca unul de pe aici, zicea ca nu.O zic multi intelepti ca ar exista.Dar cum poti sa o obtii?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Am fost si eu la adventisti si tineau cu precizie rabojul pacatelor celorlalti.

| Steregoi a răspuns:

Cautand adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui seniLitatea? Eu cunosc destui pocaiti, ei is fericiti/cred in ceea ce spun. Senin(L)atatea le-a afectat creierul. Cunosc pocaiti care is atat de pasivi/inofensivi pe cand din altii is agresivi/fanatici in sensul rau/in defavoarea altora. Sunt multe secte si difera radical unii de ceilalti.