| Bonii a întrebat:

Cum putem recunoaste religia unui om inmormintat intr-un cimitir?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele cimitire ortodoxe au şi spaţii de înhumare pentru evrei/iudei.
Ştiu că nu constituie un criteriu absolut dar poate fi un indiciu, de exemplu unele nume indică naţionalitatea celor care au murit. Care naţionalitate are diferite culte predominante. Oricum nu e neapărat un criteriu deoarece putea fi convertit.
Mai e arhitectura care la iudei sau islamici diferă de ortodocşi.

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Sigur într-un cimitir creștin-ortodox trebuie să cauți musulmani...

| dragos9234 a răspuns:

Cu siguranta gasesti hindusi intr-un cimitir de ortodocsi.

| richarddawkins a răspuns:

Daca are cruce e crestin, daca nu are nu e, apoi fiecare cimitir apartine de o biserica, desi poti sti cu putina gandire logica