| benny7 a întrebat:

Cum putem să biruim asupra puterii întunericului?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Tatal intunericului este Satana. Noi ca oameni nu putem sa BIRUIM fortele Satanei orice am face DAR daca NE PREDAM lui Isus Hristos acesta o va face in locul nostru, altfel nici o sansa pentru noi.

| SilentRain a răspuns:

Fa o baie

| Mircea08 a răspuns:

Cu ajutorul luminii!
"Cuvântul era Lumina cea adevărată care luminează pe tot omul, care vine în lume."
(Sfânta Evanghelie după Ioan – 1/9)
Iar cuvantul lui Dumnezeu este Evanghelia!

| CinevaAnonim? a răspuns:

Noi suntem lumina lumii, atata timp cat suntem tineri. Prin noi se lumineaza ceilalti, de ce ne-am teme de intuneric?

| benny7 explică (pentru CinevaAnonim?):

Da corect aşa este -Ioan 15, 5pentru că despărţiţi de Mine nu puteţi face nimic?

| CinevaAnonim? a răspuns (pentru benny7):

Si asta e. Nu avem de ce sa ne temem de ceva care este inferior noua.

| benny7 explică:

Ne-a izbăvit de sub puterea întunericului şi ne-a strămutat!