| EmaS a întrebat:

Cum putem sa devenim mai buni, mai pozitivi, mai fericiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta discutam cu sotia aseara cand ne plimbam ema; as vrea sa vad pe strada oameni fericiti,zambitori,glumeti.dar e doar un vis ema. poate in alta lume.iar pe TPU ce zic? doar daca ies de pe site, si merg in pustie, macar vreo...am 47 acum, macar vreo 50 de ani, si dupa aia ma mai gandesc.

18 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Credinta in domnul Iisus Hristos. face minunihappy cel ce crede in Iisus Hristos "din inima lui vor curge rauri de apa vie"happy Domnul Iisus este sursa tuturor faptelor noastre bune si virtutilor crestinehappy

| Dumnezău a răspuns:

Cu ajutorul unui nene ce stie sa se comporte cu oamenii, numit Jack Daniels!

Apache
| Apache a răspuns:

...pai ca roman, sigur nu poti sa devii.

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

Castigand la lotto.

| DorelSudoru a răspuns:

Aha nu esti multumita daca nu te legi de d-zeu huh? vezi categoria

| 19marian60 a răspuns:

Oferind mai mult, cerand mai putin, lasand la o parte "goana dupa aur"(include si fuga dupa funde)!

| anka89 a răspuns:

Sincer in lumea in care traim in momentul actual, cu problemele pe care le intalnim zi de zi.Imi pare rau ca ma ajuns in situatia sa ne batem joc pana si de Dumnezeu,pe TPU cei mai multi sunt acei care nu cred,problema lor,dar mie nu imi place cum se exprima fata de Dumnezeu.
Din moment ce traim intr-o lume plin de rautate ii cam greu sa fim buni, pozitivi si fericiti, noi tot ceea ce stim sa facem in ziua de azi este sane gandim la ce ne asteapta maine si trebuie sa luptam intruna

| nosferatu15 a răspuns:

Ascultand invataturile Domnului pentru ca e singurul care ne invata de bine. Primindu-L in inimile noastre vom deveni cum spui tu, mai buni, mai pozitivi, mai fericitihappy

| elasexygagica a răspuns:

Avand cat mai multi banuti in portofellove struck

| danielcretu1980 a răspuns:

Prin autosugestie.
Fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume.
Mai intai tu.

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Ascultand muzicaa rockkk =]] s-au sa ne imbatam pana cadem cu capu in wcwinking

| NoNameJunior a răspuns:

Cu multa multa vointa!

| PinguinuL a răspuns:

Maraciucaaa.

| Slavic a răspuns:

Buna Ema.

Eu nu fac parte din aceste 3 categorii dar sper ca pe viitor toate aceste 3 categori Ma vor Reprezenta...

Trebuie ca aceasta pozitivitate si fericire sa vina mereu de la suflet si mereu sa cedezi... ca toti sa te respecte si atunci tu o sa fii mai bun happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin vointa si prin dorinta de a merge mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gindind pozitiv,atragem binele, asta ne face sa ne simtim mai bine, ne face sa atragem fericirea.Numai bine

| catalinSuperMan a răspuns:

Raspunsul este simplu. Fumeaza niste iarba laughing